20 C
Kołobrzeg
11 sierpnia 2020
Także.pl

Wszystkie kołobrzeskie opcje polityczne przeciwko reformie edukacyjnej PiS

Związek Nauczycielstwa Polskiego, Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Komitet Obrony Demokracji, Polskie Stronnictwo Ludowe, Inicjatywa Polska i Sojusz Lewicy Demokratycznej wspólnie za referendum.

Tak szerokiej koalicji dawno w Kołobrzegu nie było. Wszystkie działające lokalnie środowiska zjednoczyły się przeciwko reformie edukacyjnej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Wszystkie strony wspólnie podpisały w kołobrzeskiej siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego porozumienie o wspólnej akcji informacyjnej oraz zbiórki podpisów pod wnioskiem o referendum.

Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 stycznia 2017 roku. – takie pytanie jest postawione we wniosku referendalnym.

Akcje referendalną w województwie Zachodniopomorskim będzie koordynować Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, aby wniosek referendalny trafił do Sejmu potrzebne jest 100 tys. podpisów. Parlamentarzyści zadecydują o dalszym biegu. W najbliższym czasie w rejonie kołobrzeskim będzie przeprowadzona akcja zbiórki podpisów. Prócz akcji w terenie, będzie może je złożyć w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego i w biurze posła Marka Hoka.

 

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin