16.1 C
Kołobrzeg
12 lipca 2020
Także.pl

Wspomnienie Festiwalu Piosenki Żołnierskiej

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu i Klub Wojskowy 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu zapraszają 4 lipca o godzinie 19.00 na koncert chóru “Kombatant”, który przypomni najpopularniejsze piosenki z legendarnego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej – laureatki Złotych, Srebrnych i Brązowych Pierścieni, głównego trofeum festiwalu.
Program przygotowała prowadząca chór wokalnie Jolanta Wójcik – Oszmaniec, akompaniował będzie Krzysztof Subocz. Koncert chóru “Kombatant” odbędzie się 4 lipca br. we wtorek, o godz. 19.00 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Wstęp wolny.
CHÓR “KOMBATANT” to najstarszy z kołobrzeskich chórów – założony w 1978 r. Specjalizuje się w piosence żołnierskiej, a jego członkami są sybiracy, kombatanci, wdowy po kombatantach, ich potomkowie oraz byli żołnierze zawodowi. Chór działa pod egidą Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Na swoim koncie posiada m.in. medale za zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP “Zasłużony dla województwa Koszalin” i “Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów”. “Kombatant” koncertował na terenie Uzdrowiska Kołobrzeg oraz w placówkach i instytucjach kulturalno – oświatowych, wojskowych, klubach, w Amfiteatrze, muszli koncertowej, w miejscach pamięci takich jak pomniki, cmentarz wojenny. Oklaskiwała go publiczność okolicznych miejscowości, takich jak Bagicz, Włościbórz, Dygowo, Gościno, Ustronie Morskie, Siemyśl, Resko, Łobez, Mielno, Sarbia, Porosty, Trzebiatów. Koncertował też dalej, m.in. w Warszawie. Wokalnie chór prowadzi obecnie Jolanta Wójcik – Oszmaniec, chórowi akompaniuje Krzysztof Subocz.