11.1 C
Kołobrzeg
26 maja 2020
Także.pl

Wolski: Pan Rzepka (…) kreuje się na bohatera, ojca chrzestnego sukcesu

Z Zastępcą Prezydenta ds. Gospodarczych Jerzym Wolskim rozmawiamy o mocnym piśmie Piotra Rzepki ws. ulicy Kamiennej i pracy zespołu ds. ustawy krajobrazowej.

Także: Są pierwsze wnioski z pracy zespołu ds. ustawy krajobrazowej

Jerzy Wolski: W środę odbyło się spotkanie zespołu ds. ustawy krajobrazowej. Powołany przez prezydenta zespół działa zgodnie z harmonogramem. Skupiamy się na uporządkowaniu reklam zewnętrznych w 2018 roku. Mieszkańcy wypełnili blisko 400 ankiet. Każdy ankietowany musiał odpowiedzieć na szereg pytań.  Najpozytywniejszym wynikiem jest zgłoszona przez mieszkańców chęć uporządkowania przestrzeni publicznej. Kołobrzeżanie nie chcą, aby reklam było za dużo. Kolejnym elementem jest przygotowanie uchwały mającej uregulować te kwestie. Idziemy krok po kroku, aby uporządkować przestrzeń publiczną.

Także: Miasto będzie wyglądało lepiej?

Jerzy Wolski: Oczywiście. Obserwujemy z jakim problemem mierzą się niektóre miasta. Ustawa nie zmusza, ale pozwala samorządom opanować ten chaos, który pojawił się w przestrzeni publicznej. To zdeterminowało nas, ale i inne miasta na tyle, aby podjąć uchwały w ramach prawa miejscowego.

Także: Piotr Rzepka przewodniczący Zarządu Osiedla Lęborskie zarzucił miastu i Zachodniopomorskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich wiele zaniedbań przy remoncie ulicy Kamiennej. (ZOBACZ)

Jerzy Wolski: Dostałem taką informacje od mediów wraz z prośbą o ustosunkowanie się do jego pisma. Z jednej strony cieszę się, że członek Rady Osiedla jest bardzo aktywy i chce wspierać działania inwestycyjne wokół swojego osiedla. Z drugiej strony jestem strasznie zniesmaczony czytając już drugie pismo pana Rzepki. Z tych pisma wylewa stek bzdur, w których autor kreuje się na bohatera. Próbuje pokazać, że bez niego, bez jego pisania stosownych pism, pewne rzeczy by się nie działy. Chcę to zdemontować. Przede wszystkim wykonawcą i właścicielem drogi jest podlegający Urzędowi Marszałkowskiemu Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. W planie nadal jest planowana gruntowna przebudowa odcinka drogi. Na chwilę obecną trwa projektowanie, miało się ono zakończyć w 2015 roku. Z różnych względów, decyzyjnych, opiniotwórczych i decyzji środowiskowych umowa została renegocjowana i wydłużona na kolejny rok. Na ten moment przebudowa jest odłożona w czasie, więc o inwestycji: dodaniu pasów w jedną i drugą stronę, o wyburzeniu budynku o którym wspomina pan Rzepka nie ma obecnie mowy. Jako miasto widzieliśmy co się dzieje na tej ulicy. Nie mogliśmy dłużej czekać, nawierzchnia była zdegradowana, mocno wyeksploatowana, były koleiny, a samochody ocierały się nawierzchnię. Nie tylko nawierzchnia drogowa była w opłakanym stanie, to samo dotyczyło chodników. Kamienna to jedna z głównych ulic miasta prowadząca z zachodu na wschód – nie tylko mieszkańców, ale całego ciężkiego transportu. W związku w tym po rozmowie z marszałkiem i ZZDW doszliśmy do wniosku, że koniecznie trzeba doraźnie wyremontować. To dzięki prezydentowi powstała ścieżka rowerowa, wymieniono lampy, powstały szersze niż planowane chodniki. Te elementy, o który mówi pan Rzepka, które były zaplanowane i pojawiały się w cotygodniowych rozmowach z kierownikiem i ZZDW. To nie jest sukces pana Rzepki.

Także: To może zawiodła komunikacja, skoro o tym nie wiedział?

Jerzy Wolski: Gdyby Pan Rzepka chciał się dowiedzieć to powinien pamiętać, że moje drzwi są zawsze otwarte. U mnie zawsze można się wszystkiego dowiedzieć. Panie Redaktorze, pan Rzepka ilekroć przychodzi nie rozmawia na tematy o których napisał, tylko podkreślam kreuje się na bohatera, ojca chrzestnego sukcesu, który w żaden sposób nie jest jego sukcesem. Wrócę jeszcze do tematu prac, jak przejścia dla pieszych czy wymalowanie ścieżek rowerowych. To wszystko będzie zrobione, tylko czas i temperatura nie pozwala na zrobienie tego jak należy już teraz. W przyszłym roku, o czym pan Rzepka nie wie (ale mam nadzieję dowie się z tego wywiadu, to może i to sobie przypisze),  będzie na wiosnę budowana kładka dla pieszych na Stramniczce oraz przebudowa barierek na moście, na Parsęcie.

Także: Dziękuję za rozmowę.

Jerzy Wolski: Dziękuję również.

Powiązane wpisy

W czwartek na ulicy Wylotowej będą prowadzone prace remontowe. Zamknięty zostanie odcinek drogi

Redakcja

Bałtycka Odyseja ruszy z Dźwirzyna do Mielna. Po drodze zadba o czystość polskich plaż

Redakcja

Radni zrównali opłatę uzdrowiskową. Od teraz dzieci i dorośli zapłacą tyle samo

Redakcja