7.2 C
Kołobrzeg
30 października 2020
Także.pl

Wojciech Czaplewski najlepszy w XII Ogólnopolskim Konkursie na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego

Wojciech Czaplewski zwyciężył w XII Ogólnopolskim Konkursie na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego.

1 grudnia rozstrzygnięto XII Ogólnopolski Konkurs na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego, jeden z wielu konkursów odbywających się podczas Pulsu Literatury. Puls Literatury to jeden z najważniejszych festiwali literackich w Polsce, który organizowany jest przez Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi. Hasłem przewodnim festiwalu w tym roku była „Nie/podległość Awangardy”. Nawiązuje ono do ustanowienia przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego roku 2017 „Rokiem Awangardy”.

Jury XII Ogólnopolskiego Konkursu na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego w składzie: Marcin Bałczewski (przewodniczący), Piotr Gajda, Maciej Melecki i Przemysław Owczarek po dokładnej lekturze zestawów które wpłynęły na konkurs przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda:
Wojciech Czaplewski z Kołobrzegu
II nagroda:
Karol Ketzer z Osieku
III nagroda:
Rafał Baron z Gdańska
Wyróżnienia:
Dawid Jung z Gniezna
Jakub Pszoniak z Wrocławia
Jakub Sęczyk z Wrocławia

Wojciech Czaplewski urodził się w 1961 roku w Gliwicach, od 1973 roku jest mieszkańcem Kołobrzegu. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie naucza w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu oraz prowadzi sekcję recytatorsko-filozoficzną w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Oprócz pracy pedagogicznej realizuje się także jako dziennikarz, poeta, prozaik, eseista, recenzent, scenarzysta, ilustrator, aktor i organizator przedsięwzięć artystycznych. Opublikował podręcznik do filozofii “Filozofia z przyległościami” i jest współautorem m.in. almanachów “Wokół Słowa”. Eseje i artykuły Wojciecha Czaplewskiego publikowano m.in. w “Latarni Morskiej”, “Frondzie”, “Zeszytach Literackich”, “Scenie”, a prozę w “Pobrzeżu”, “Małej Fantastyce”.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin