15.6 C
Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl

Wodnikus 2017

Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus to impreza z ponad 25-letnią historią.

Pierwsza edycja odbyła się w grudniu 1989 roku w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Kołobrzegu. Przez lata swego istnienia zmieniała termin, miejsce i formułę. Początkowo propagowała lokalny amatorski ruch muzyczny, ale z biegiem lat zaczęli się pojawiać wykonawcy z całego kraju, a nawet z zagranicy. Stopniowo Wodnikus z przeglądu zmienił się w festiwal z konkursem i zaproszonym gośćmi. Zawęziła się też stylistyka muzyczna, do tzw. muzyki nieobojętnej, czyli poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, żeglarskiej, autorskiej i kabaretowej.

W tym roku „Wodnikus” odbędzie się 13 maja 2017 roku w Zespole Szkół nr 2 im Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu, w formie kilkugodzinnego koncertu. Zapraszamy zespoły z dorobkiem artystycznym, ale udostępniamy również scenę amatorskim zespołom z całej Polski. Pragniemy, aby nasza impreza tworzyła niezapomnianą atmosferę wielkiego święta piosenki, spotkania sympatyków poetyckiego śpiewania oraz potwierdzała pozytywny obraz naszej działalności.

Po prawie 30 latach od pierwszej edycji, impreza „wraca do korzeni”, do miejsca z którego się wywodzi. 13 maja 2017 roku o godzinie 17.00, w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego przy ul. Piastowskiej 5, rusza XXIII Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus. Organizatorem jest Komitet Organizacyjny Wodnikusa. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą osoby fizyczne oraz Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu i Fundacja “Historia Kołobrzegu”.

Wodnikus ma charakter przeglądu, w czasie jego trwania wystąpią zespoły i soliści amatorzy, zakwalifikowani przez organizatorów. Wieczór zakończy koncert gwiazdy XXIII Spotkania: zespołu Słodki Całus od Buby z Trójmiasta .
Tak samo jak w poprzednim roku Wodnikus został objęty patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

Partnerzy wydarzenia: Polska Żegluga Bałtycka S.A., Miasto Kołobrzeg, Uzdrowisko Kołobrzeg S.A., Komunikacja Miejska Kołobrzeg, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kołobrzeg, Firma Dajar w Koszalinie, Ośrodek Venus w Mrzeżynie, Lex Crimen, Miejska Energetyka Cieplna w Kołobrzegu, Firma WebNext, Ratownictwo Paramedic Kołobrzeg.

Program imprezy:
17.00 – występy zakwalifikowanych wykonawców
Ok. 21.00 Gość XXIII Spotkania – zespół Słodki Całus Od Buby
Zakończenie (około 23.00)