16.1 C
Kołobrzeg
12 lipca 2020
Także.pl

W tym roku więcej Pegazów

Za nami gala Kołobrzeskich Pegazów Kultury. Już od siedmiu lat starosta kołobrzeski zaprasza na Majowe Spotkania z Kulturą, by docenić tych, którzy na co dzień tę kulturę kształtują.

Tegoroczna gala była wyjątkowa, bo kapituła składająca się z kołobrzeskich dziennikarzy przyznała aż trzy statuetki. Obrady były bowiem na tyle burzliwe, że aż dwie równorzędne nagrody wręczono w kategorii Animator Kultury. Pierwszy Pegaz pofrunął do Jolanty Wójcik-Oszmaniec, wokalistki, nauczycielki śpiewu, instruktorki w Klubie Wojskowym 8 Batalionu Remontowego, współpracującej z wieloma kołobrzeskimi zespołami i chórami. W tej samej kategorii nagrodę przyznano również Mariuszowi Górnisiewiczowi z klubu żeglarskiego „Błękitni” za propagowanie szeroko pojętej kultury morskiej. Z kolei w kategorii Twórca Kultury nagrodzono Elżbietę Waszczuk – artystka, fotograficzny samouk, wielokrotnie nagradzana w Polsce i na świecie.

Całość poprowadzili Aleksandra Kostka i Piotr Dzięcielski. W części artystycznej wystąpili artyści teatrów muzycznych Roma, Buffo i Rampa oraz skrzypaczka Kasia Szubert, której show połączono z magicznym pokazem laserowym.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin