18.9 C
Kołobrzeg
9 lipca 2020
Także.pl

VI DZIEŃ PIONIERA – KONCERT “MOJE MIASTO – KAŻDE POKOLENIE MA WŁASNY CZAS”

Ostatni dzień maja – 31 obchodzony jest w Kołobrzegu jako Dzień Pioniera. Z tej okazji od 6-ciu lat odbywają się w mieście specjalne uroczystości okolicznościowe organizowane przez inicjatora tego święta – Stowarzyszenie Klub Pioniera Miasta Kołobrzeg, przy wsparciu Prezydenta Miasta Kołobrzeg i Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Zapraszamy na koncert dedykowany pierwszym polskim mieszkańcom ziemi kołobrzeskiej, w którym wystąpi reprezentujący środowisko pionierskie chór “Pionier” prowadzony przez Jolantę Wójcik-Oszmaniec oraz Studio Wokalne MAJOL z Klubu Wojskowego. Przy fortepianie zasiądzie Krzysztof Subocz. Koncert odbędzie się 30 maja o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK. Wstęp wolny.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w uroczystości upamiętniającej pierwszych mieszkańców Kołobrzegu, która odbędzie się 31 maja o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym. Zainteresowani będą mogli pojechać specjalnym autobusem Komunikacji Miejskiej, który o 11.30 odjedzie spod ratusza miejskiego. Obchody VI Dnia Pioniera otworzy Msza Św. w intencji pierwszych mieszkańców powojennego Kołobrzegu, która odbędzie się 28 maja o godz. 10.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Katedralna).

foto: kolobrzeg.pl