20.6 C
Kołobrzeg
5 lipca 2020
Także.pl

V Międzyszkolny Przegląd Taneczny

W Regionalnym Centrum Kultury odbył się V Między przedszkolny Przegląd Taneczny pod patronatem Prezydent Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej.

Organizatorem przeglądu jest Przedszkole Miejskie Nr 10. Przegląd wpisuje się w obchodzony 29. kwietnia na całym świecie Międzynarodowy Dzień Tańca. Jego celem jest tworzenie różnorodnych form technicznych w układzie choreograficznym, poznawanie różnych rodzajów tańca, wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych, rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, a także wyzwalanie zadowolenia i satysfakcji z własnej aktywności i co ogromnie ważne współdziałania w grupie. To także wymiana doświadczeń i  integracja środowiska lokalnego. Taniec daje nam przyjemność, sprawia, że czujemy się wolni, ale przede wszystkim jest sposobem na porozumiewanie się między ludźmi – taniec nie zna granic. Konwencją przeglądu są podróże stąd tanecznym krokiem przeszliśmy przez polskie tance narodowe i regionalne , poznaliśmy tańce europejskie, wybraliśmy się w podróż by przybliżyć dzieciom tańce charakterystyczne dla całego świata i tańczyliśmy tańce z Kosmosu. Tegoroczny przegląd odbywał się pod tytułem; „Taneczna podróż w świat baśniowej muzyki”.

Na scenie zaprezentowały się dzieci z wszystkich Przedszkoli Miejskich z Kołobrzegu oraz dzieci z Przedszkola Rodzinnego Mądrowscy. Goście honorowi tegorocznego przeglądu to Zespołu Taneczny „Tirlitonki” pod kierownictwem pani Marii Dudek.

Powiązane wpisy

Dyrektor RCK złożył rezygnację

Redakcja

Kołobrzescy artyści dla kołobrzeżan. Posłuchaj covera w wykonaniu lokalnych muzyków [wideo]

Redakcja

Oda do radości z okazji 1 maja. 16 lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej [wideo]

Redakcja