2.5 C
Kołobrzeg
14 grudnia 2019
Także.pl
Image default
Społeczeństwo

Uwaga! Oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy CBŚP

Uwaga na oszustów podających się za funkcjonariuszy CBŚP. Na terenie Kołobrzegu doszło do przypadku podszywania się za funkcjonariusza Centralnego Bira Śledczego Policji. Policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, a o wszelkich próbach czy przypadkach oszustw informowanie Policji!

Dzisiaj na telefon stacjonarny 71-letniej mieszkanki Kołobrzegu zadzwonił mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna chcąc najpierw wzbudzić zaufanie kobiety podał numer, twierdząc, że jest to jego numer identyfikacyjny. Polecił jej aby zadzwoniła na numer 112, i zweryfikowała jego dane, dalej  prowadząc z nią rozmowę. Następnie poinformował kobietę, że w banku miał miejsce atak hakerski i jej pieniądze są zagrożone. Na szczęście kobieta w porę się zorientowała, że dzwoni oszust i natychmiast poinformowała dyżurnego KPP Kołobrzeg.

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i  weryfikowanie u członków rodziny historii usłyszanej przez telefon.

Mundurowi proszą też osoby młode, aby ostrzegały o zagrożeniu swoich bliskich: rodziców, babcie, dziadków.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Powiązane wpisy

Kibice Kotwicy zebrali ponad pół tony karmy

admin

Nowy sprzęt dla mechaników i nawigatorów

admin

Podsumowanie przeglądu jasełek

admin

Zostaw komentarz