31.1 C
Kołobrzeg
8 sierpnia 2020
Także.pl
Image default

Urząd Marszałkowski stawia na społeczność lokalną

W ramach Programu Społecznik oraz Grantów Sołeckich wiele lokalnych społeczności w województwie zachodniopomorskim zyska możliwość realizacji swoich pomysłów. 

Panie Marszałku, Granty Sołeckie zostały podpisane, jakie projekty zostaną zrealizowane?
Tak, to był bardzo pracowity czas. Dzięki podpisanym umowom aż 180 sołectw z regionu zrealizuje projekty  inwestycyjne na obszarach wiejskich. Mówiąc konkretnie to środki na nowe siłownie pod chmurką, place zabaw, remonty świetlic wiejskich. Cieszę się, że po pieniądze sięgają też sołectwa z powiatu kołobrzeskiego. 

Jakie to były projekty w naszym powiecie?
Kołobrzeskie sołectwa stawiają głównie na aktywność mieszkańców, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Powstaną siłownie pod chmurką, ale i nie tylko. Na przykład sołectwo Drozdowo doposaży zaplecze kuchenne sali wiejskiej. W tym roku zadania z konkursowym ze wsparciem realizować będą: Sianożęty, Przećmino, Zieleniewo, Nowogardek, Skoczów, Stojkowo, Włościbórz, Nieżyn, Charzyno  oraz wspomniane Drozdowo. Sołectwa otrzymały na realizację swoich projektów po 10 tys. zł dofinansowania.

Czy Granty Sołeckie i Program Społecznik przynoszą wymierne korzyści?
Przynoszą, dlatego je prowadzimy. Programy te pokazują, że nasze małe ojczyzny są dla nas ważne, a mieszkańcy chcą działać i mają ciekawe pomysły. Warto je wspierać i rozwijać. Jako władze województwa dostarczamy narzędzi, które ułatwiają ich realizację. I tak się dzieje, a liczby mówią same za siebie. Do tej pory Program Społecznik pozwolił na przeprowadzenie w regionie blisko 1200 cennych społecznie inicjatyw. Za nimi kryją się uśmiechy dzieci bawiących się na nowych placach zabaw, rodziny spędzają wspólnie czas podczas rajdów i wycieczek, a osoby niesłyszące mogę razem nurkować. W sierpniu dodatkowa  szansa. Mieszkańcy będą wybierać w głosowaniu internetowym kolejne projekty do realizacji. Zagłosujmy. Warto. 

Foto: Karol Skiba

Powiązane wpisy

Trasy rowerowe Pomorza Zachodniego cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Redakcja

Nie będzie wody na Nadmorskiej w Grzybowie

Redakcja

Dzisiaj rusza Red Bull Ruchome Piaski

Redakcja

Zostaw komentarz