10 C
Kołobrzeg
22 września 2020
Także.pl
Image default

Urząd Marszałkowski przekazał ponad 20 mln zł na doposażenie szpitali

Zarząd Województwa podjął decyzję o przekazaniu środków na dosprzętowienie szpitali i przeciwdziałanie COVID-19. To w sumie 20 mln zł. Po pomoc sięgnęła m.in. placówka w Kołobrzegu. 

Szpitale na terenie województwa zachodniopomorskiego od początku trwania pandemii koronawirusa zgłaszają braki sprzętowe. 

– Niestety, pomoc rządowa okazała się niewystarczająca. Dlatego Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o dofinansowaniu zakupu sprzętu i urządzeń specjalistycznych, w tym systemów do diagnozowania SARS-Cov-2 oraz aparatury ratującej życie oraz wspomagającej oddychanie w krytycznym przebiegu choroby – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.  

Kołobrzeski szpital to jeden z beneficjentów marszałkowskiej pomocy. Prócz niego unijnymi środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 dedykowanymi placówkom ochrony zdrowia wsparto: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie, Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Koszalinie oraz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach. Ponadto w przypadku szpitala jednoimiennego zakaźnego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, jego usługi medyczne skierowane są do wszystkim mieszkańców województwa bez względu na przynależność terytorialną.

Powiązane wpisy

Marszałek odpiera zarzuty w sprawie lotniska

Redakcja

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. poszukuje fizjoterapeutów i masażystów

Redakcja

Ruszyła miejska wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami [wideo]

Redakcja

Zostaw komentarz