10 C
Kołobrzeg
22 września 2020
Także.pl

Urbino 12 – nowe autobusy w Kołobrzegu (VIDEO)

Osiem niskoemisyjnych i wygodnych pojazdów zakupiła spółka Komunikacja Miejska. Ponad 75 procent kosztów inwestycji pokryją fundusze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Nowy tabor poprawi komfort podróży, bezawaryjność i dbałość o środowisko, bowiem wyposażony jest w silniki spełniające normę Euro VI. Nowoczesne autobusy pozwolą także na wycofanie z eksploatacji najstarszych pojazdów i pomieszczą w sumie 680 osób. Koszt inwestycji to prawie 10 mln zł. Dofinansowanie RPO WZ 2014-2020 sięgnęło ponad 6 mln zł. Prezentacja nowych autobusów odbyła się pod Latarnią Morską. Tam dzieci z kołobrzeskich szkół będą mogły pomalować jeden z autobusów.

Projekt wpisał się w założenia Osi Priorytetowej 2 Zrównoważony transport, działanie 2.3 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Metropolitalnego
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to nowe narzędzie służące wdrażaniu Funduszy Europejskich wpływających na zrównoważony rozwój miast i ich obszarów funkcjonalnych. W ramach ZIT dla KKBOF zaplanowano w obecnej perspektywie unijnej 40 mln euro.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin