26.7 C
Kołobrzeg
14 sierpnia 2020
Także.pl

Uczniowie z „Piątki” wspierają schronisko

Inicjatywa Parlamentu Uczniowskiego dla bezdomnych psów.

Uczniowskie Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką Magdaleny Korytowskiej, Patrycji Łagody oraz Łukasza Połuboczko pod koniec stycznia odwiedzili kołobrzeskie Schronisko dla  Bezdomnych Zwierząt „Reks”. Do bezdomnych zwierząt trafiła karma oraz akcesoria niezbędne do ich codziennego funkcjonowania – koce, miski.

Od października z inicjatywy Parlamentu Uczniowskiego w szkole prowadzona była zbiórka karmy dla kotów i psów, będących pod opieką schroniska.

– Uczniowie chętnie włączyli się w tę inicjatywę, co zostało uhonorowane pisemnymi podziękowaniami dla nich, wolontariusze schroniska zaś upamiętnili i nagłośnili tę inicjatywę na stronie Facebook schroniska, gdzie można zobaczyć fotografie uczniów spacerujących z psami oraz przyniesione dary.- zaznacza polonistka Magdalena Korytowska

W piątkowej akcji przekazania darów uczestniczyło sześcioro uczniów: Damian Kondraciuk, Igor Grzegorzewski z kl. IV b,  Natalia Pełechata i Maria Kwiatkowska z klasy V c, Jakub Gryń z kl. IV c oraz Paulina Gasperaniec z kl. VI a. Otrzymali serdeczne podziękowania od zastępcy prezesa Stowarzyszenia „Reks”.

– Oprócz tego wymienieni uczniowie podjęli się wystawienia zdjęć zwierząt – podopiecznych schroniska – na swoich profilach na portalu społecznościowym  Facebook  i w ten sposób zachęcać  do adopcji czworonogów. Spotkało się to z odzewem osób zainteresowanych taką adopcją. Uczniowie mieli więc realny wpływ na poprawę warunków bytowych zwierząt. – dodaje nauczycielka

Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania schroniska. Poznali je „od kuchni”, a następnie udali się z czworonożnymi  podopiecznymi na spacer.

Szkoła Podstawowa nr 5 w dalszym ciągu kontynuowała akcję zbiórki karmy dla zwierząt.

opr. własne na podstawie notatki Magdaleny Korytowskiej