15.6 C
Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl

Turniej „Bezpieczny uczeń”

W środę 10 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Podczelu odbył się Powiatowy Turniej „Bezpieczny uczeń” pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu kołobrzeskiego. Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa oraz działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzież szkolnej w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn składających się z 3 uczniów klas VI. Każda z drużyn musiała zmierzyć się w dwóch konkurencjach: pisemnej oraz praktycznej z zakresu bezpieczeństwa na drodze, przepisów przeciwpożarowych, udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w domu. Wszystkie zadania wykonywane były drużynowo. Po podliczeniu punktów jury przystąpiło do ogłoszenia wyników. Zwycięzcą turnieju została drużyna SP Czernin, uzyskując 28 punktów. Tuż za nią na miejscu drugim uplasowała się drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 w Kołobrzegu. Miejsce trzecie przypadło organizatorowi turnieju Szkole Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu.
Nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu w Kołobrzegu uczestnikom oraz zwycięzcom turnieju wręczył Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski wraz z Dyrektor Szkoły Wiolettą Skowyrą.