20.6 C
Kołobrzeg
5 lipca 2020
Także.pl

Trwa Plebiscyt na Sportowców i Trenerów Ziemi Kołobrzeskiej

Do 5 lutego trwa organizowany już po raz 22. przez Tygodnik Powiatowy „Gazeta Kołobrzeska” plebiscyt na Sportowców i Trenerów Ziemi Kołobrzeskiej „Sportowa Dziesiątka”.

Tradycyjnie pierwszeństwo poznania laureatów mają uczestnicy balu karnawałowego pn. Kołobrzeska Gala Sportu. Tegoroczna gala odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału, tj. 25 lutego w CZiW Ikar Plaza w Kołobrzegu. – Przez te ponad 20 lat plebiscyt ewaluował i nadal ewaluuje, bo staramy się w jak największym stopniu zobiektywizować ostatecznie wyniki głosowania – mówi inicjator plebiscytu, Sławomir Jasicki. – Od kilkunastu lat wpływ na rezultaty ma również czytelnikami naszej gazety ma Kapituła Plebiscytowa, a od lat kilku trzecią równorzędną siłą sprawczą są tu kluby sportowe działające w Kołobrzegu i powiecie kołobrzeskim. Dopiero suma tych trzech głosowań wyłania grono laureatów. Gorąco zachęcam wszystkich sympatyków sportu do głosowania. Im więcej głosów padnie w tym powszechnym plebiscycie, tym więcej potem plebiscytowych punktów będzie mogło trafić na konta kandydatów od członków kapituły oraz z głosowania klubów sportowych, i dzięki temu końcowe wyniki tym bardziej będą obiektywne – kończy redaktor sportowy Gazety Kołobrzeskiej.

Głosować można trojako: wypełniając kupony publikowane co tydzień na łamach gazety, wysyłając SMS-y, bądź lajkując swoich ulubieńców na profilu Gazety Kołobrzeskiej na Fecebooku . W siedmiu kategoriach plebiscytowych nominowanych jest łącznie 75 kandydatów, z których pięciu nagrodzonych będzie w kategorii Sportowiec Roku, po trzech w kategoriach Trener Roku i Sportowa Nadzieja Roku, a po jednym w kategoriach Niezłomny 2016 oraz dodatkowych trzech kategoriach piłkarskich – dla IV ligi, klasy okręgowej i A-klasy.