15 C
Kołobrzeg
5 czerwca 2020
Także.pl

Tęczowy Kołobrzeg na Marszu Równości

6 kwietnia w Koszalinie przejdzie pierwszy Marsz Równości. Będzie to drugie miasto w zachodniopomorskim, w którym organizowane jest wydarzenie na rzecz środowiska LGBTQ+.

Koszalin wzorem Szczecina – pierwszego miasta w województwie, w którym odbył się Marsz Równości -zorganizuje wydarzenie na rzecz osób LGBTQ+. Jak piszą organizatorzy: Będzie to święto równości, tolerancji, wsparcia dla społeczności LGBTQIA oraz sprzeciw wobec nienawiści, pogardy i wykluczenia. Idziemy pod hasłem “Łączy nas miłość”, bo wierzymy, że każdy ma prawo kochać, być kim chce i z kim chce. Niezależnie od poglądów, wyznania czy orientacji psychoseksualnej mamy prawo do bezpieczeństwa, szacunku i osobistej wolności. 

W odzewie na Marsz Równośći w Koszalinie, na Facebooku zorganizowane zostało wydarzenie Tęczowy Kołobrzeg – pojedź z nami na Marsz Równości! . Dotychczas w wydarzenie udział zadeklarowało 25 osób, a 76 wyraziło zainteresowanie. Jak pisze na swoim profilu facebookowym organizatorka wydarzenia – Paulina Władzińska:
Skoro mamy dzisiaj święto miłości to warto pamiętać, że #miłośćniewyklucza 💛 Za dwa miesiące odbędzie się Marsz Równości w Koszalinie i z tej okazji chciałabym dziś powołać do życia Tęczowy Kołobrzeg, czyli sekcję kołobrzeską na koszalińskiej paradzie. Pojedźmy razem z pięknymi, kolorowymi transparentami i pokażmy swoje wsparcie dla środowisk LGBT+ 🌈