2.5 C
Kołobrzeg
14 grudnia 2019
Także.pl
Image default
Kołobrzeg

TAKŻE|Co słychać w mieście?

Prezydent Anna Mieczkowska zgodnie z zapowiedziami realizuje swoje obietnice. W rozmowie z nami opowiada jak będzie wyglądał miejski program in vitro, kiedy wejdzie oczekiwana przez kołobrzeżan Karta Mieszkańca oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń w najbliższym czasie.

Pani prezydent, rozpoczęły się pracę nad miejskim program in vitro, jak będzie on wyglądał?
Aby rozpocząć program in vitro niezbędne jest podjęcie przez radnych uchwały Rady Miasta. Zlecamy program zdrowotny – Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Kołobrzeg w latach 2019 – 2023. Program musi zostać zaakceptowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Po uzyskaniu akceptacji przedłożę radnym projekt uchwały o przyjęcia programu in vitro. Szacuję, że uchwała mogłaby wejść pod obrady Rady Miasta jesienią.

Ciężko uciec od tematu Karty Miejskiej, kiedy trafi ona do rąk kołobrzeżan?
Radni podjęli uchwałą powołującą kartę mieszkańca, oraz uchwały wprowadzające brak odpłatności za przedszkola, bezpłatne przejazdy Komunikacją Miejską dla osób 60+ oraz kołobrzeskie becikowe. Na majową sesję Rady Miasta trafią kolejne projekty: abonament mieszkańca na strefy płatnego parkowania oraz uchwała wydłużająca do 30 minut bezpłatny czas przejazdu rowerem miejskim. Zakładamy, że wnioski o Kartę Mieszkańca składać będzie można od 15 czerwca, a sam program ruszy 1 lipca 2019 r.

Ostatnio odbył się konsultacje na Armii Krajowej, potem na Radzikowie, czy w dalszym ciągu wszystkie inwestycje będą uzgadniane z mieszkańcami?
Oczywiście, że tak. Na początku kadencji zapowiedziałam, że chcę znać opinie mieszkańców na tematy dotyczące ich bezpośrednio. Każdy remont drogi, czy podwórka to dla kołobrzeżan żyjących w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej inwestycji możliwość do wypowiedzenia swojego zdania. To właśnie mieszkańcy wiedzą najlepiej co jest im potrzebne i co można zmienić, aby żyło i mieszkało im się wygodniej.

W odpowiedzi pod komentarzem jednej z kołobrzeżanek zapowiedziała pani nowe zejście na plażę w Podczelu, jaki jest pomysł?
Pomysł jest nowy i wymaga dalszych ustaleń. W najbliższym czasie spotkam się z mieszkańcami osiedla Podczele, aby porozmawiać na temat nowego zejścia na plażę oraz zabudowy rury kanalizacji deszczowej, której wylot znajduje się bezpośrednio w morzu.

Umowa na Sunrise podpisana, czy to jedyna impreza jaka czeka nas w najbliższym czasie?
Zapowiada się sezon letni bardzo bogaty w różnego rodzaju imprezy, koncerty i wydarzenia sportowe. W tej chwili trwa jeszcze przygotowywanie wydarzeń, dopinamy ostatnie sprawy organizacyjne i podpisujemy umowy. Jednak już teraz mogę powiedzieć że atrakcji nie zabraknie. Zaczniemy już 1 czerwca od obchodów Dnia Dziecka i pokazu artystów ulicznych. W wakacje planujemy min koncert RMF, Festiwal Operowy oraz takie wydarzenia jak Projekt Plaża czy Słoneczna Stacja. Nie zabraknie też atrakcji sportowych  takich jak Mistrzostwa Polski w piłce plażowej. Pełne kalendarium imprez będziemy mogli przedstawić niebawem.

Powiązane wpisy

Uczniowie ZSM ślubowali

admin

Uwaga: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w strefie brzegowej

admin

Trwa budowa łącznika od ul. Artyleryjskiej do ul. 1 Maja

admin

Zostaw komentarz