11.1 C
Kołobrzeg
19 września 2020
Także.pl
Image default

TAKŻE: Zaplanuj z nami wolny czas. Przegląd zespołów rockowych, a może Letni Festiwal Operowy?

Przegląd zespołów rockowych, Suspense Film Festival i Letni Festiwal Operowy. Na co jeszcze warto zarezerwować czas w kalendarzu?

22 czerwca na scenie plenerowej RCK przy ul. Solnej 1 zagrają młode zespoły rockowe. W VIII Regionalnym Przeglądzie RoCK Festiwal będą walczyć o prawo występu 24 sierpnia podczas RoCK Festiwalu u boku prawdziwych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Początek przesłuchań o godz. 16. Wstęp wolny.

W ostatni weekend czerwca odbędzie się Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Suspense Film Festival”.A to oznacza że w Kołobrzegu pojawią się prawdziwe gwiazdy kina – aktorzy, reżyserzy, scenarzyści z kraju i zza granicy.Wieczorami i nocą organizatorzy już dziś zapraszają na darmowe seanse z cyklu Kino Emocji. Projekcje festiwalowe odbędą się w Regionalnym Centrum Kultury. Darmowe wejściówki będzie można dostać w kasie RCK (liczba miejsc jest ograniczona).
Podczas festiwalu po raz piąty zostanie zorganizowany jedyny w Polsce konkurs na najlepszy europejski film sensacyjny „Suspense Film Competition”. O statuetkę „Golden Seahorse” powalczy sześć europejskich produkcji. Po raz kolejny w ramach festiwalu odbędzie się również konkurs dla młodych twórców „First Shot”. W konkursie weźmie udział 10 krótkometrażowych filmów fabularnych.
W tym roku Kołobrzeg Suspense Film Festival zakończy recital Olgi Bończyk. Na Gali Finałowej festiwalu usłyszymy „Piosenki z klasą”, czyli energetycznie i niezwykle subtelnie ułożony koncert z utworami, które aktorka, jak sama mówi, chciała zaśpiewać od dziecka.

W ostatni weekend czerwca na plażę przy Kamiennym Szańcu zaprasza Słoneczna Stacja Polsatu. Na wszystkich plażowiczów czekać będzie mnóstwo atrakcji – zajęcia sportowe, konkursy, spotkania z gwiazdami, koncerty i przedstawienia dla najmłodszych. Start 29 i 30 czerwca o godz. 11. Wstęp wolny.

5 lipca na placu przy latarni morskiej w porcie pasażerskim stanie duża scena plenerowa. O godz. 20.30 rozpocznie się tu Letni Festiwal Operowy. Usłyszymy znane szlagiery scen operowych, operetkowych i musicalowych w wykonaniu artystów Opery na Zamku ze Szczecina. Wstęp wolny. 

Przez cały pierwszy weekend lipca będzie można też wybrać się na Street Food Polska Festival. Przy stadionie miejskim zaparkują food trucki, czyli małe kuchnie na kołach serwujące różne dania. Święto mobilnej kuchni będzie trwało 5 lipca od godz. 12 do wieczora. Przez dwa kolejne dni będzie można tu wpaść by coś zjeść od godz. 11.

W pierwszy weekend lipca gmina Kołobrzeg zaprasza do Dźwirzyna na Otwarcie Lata. W piątek (5 lipca) o godz. 20.30 koncert zagra Mesajah. Następnego dnia na plaży przy ul. Jachtowej już od godz. 12 działać będzie Strefa Sportów Wodnych. Wieczorem o godz. 20.30 koncert zagra Jula. Wstęp wolny.

Powiązane wpisy

Ruszyła miejska wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami [wideo]

Redakcja

Samorząd Województwa wspiera zachodniopomorskie maluchy i ich rodziców

Redakcja

Bezpłatne badania słuchu i osteoporozy

Redakcja

Zostaw komentarz