24.7 C
Kołobrzeg
7 sierpnia 2020
Także.pl

TAKŻE: Plewko liczy na wsparcie prezydent ws. term

Rozmowa z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kołobrzeg, Krzysztofem Plewko.

Jak układa się współpraca Klubu Prawa i Sprawiedliwości z Klubem Jacka Woźniaka? 

Muszę powiedzieć uczciwie, że współpraca układa się bardzo dobrze. Miałem obawy, bo jednak różniliśmy się znacznie. W tej chwili czas, który minął od początku kadencji wskazuje na to że wszystko jest w porządku. 

Jaką przyszłość jako jeden z liderów i jednocześnie najprężniej działający radny Radzikowa widzi Pan dla osiedla? 

Osiedle ma duże możliwości, bo osiedle Radzikowo, jak i tereny wokół przyległe, są jeszcze niezabudowane. Możemy wiele rzeczy zrobić, zwłaszcza pod kątem turystyki. Zarówno Radzikowo, jak i dzielnica Zachodnia żyje z turystów. Infrastruktura pod turystów, która by pozwoliła przyciągnąć gości, którzy zostawiają pieniądze jest dużym wyzwaniem dla radnych miasta i dzielnicy. Dalej myślę o wodach termalnych na tym terenie. Jest tu około 20 hektarów terenów miejskich, na których można inwestować. W najbliższej przyszłości potrzebne jest wykonanie zejścia na plażę przy ul. Plażowej, które jest oknem na świat dla Radzikowa i osiedla Bajkowe. Będę za wszelką cenę pilnował interesu tej części miasta, czyli zainwestowania pieniędzy, które w poprzedniej kadencji wywalczyłem. Jest to kwota 2 300 000 zł i chcę żeby pieniądze były zainwestowane w przebudowę zejścia na plażę przy ul. Plażowej. Z racji tej, że w wyborach startowałem ze Śródmieścia to i ta dzielnica będzie dla mnie bardzo ważna. O pozostałej części miasta też nie będę zapominał. 

Jak wygląda sprawa term w Kołobrzegu? 

Byłem już dwa razy w Warszawie w tej sprawie i będę dalej tam jeździł walcząc o to. Myślę, że Pani Prezydent również nam pomoże. Rozmawiałem na ten temat z panią Agnieszką Trafas i panem Adamem Hokiem, naszymi nowymi radnymi działającymi w Lokalnej Organizacji Turystycznej i myślę, że jest to sprawa do wspólnego działania. Jest to dla dobra nie tylko dzielnicy Radzikowa, ale całego okręgu kołobrzeskiego. Działam w tej sprawie od kilku lat, a jak to wyjdzie zobaczymy, bo wcale to nie jest takie proste. Najważniejsze są pieniądze. Jeżeli znajdziemy pieniądze w mieście i zdobędziemy jeszcze dodatkowo dofinansowanie, to wtedy można będzie przeskoczyć wszystko. 

Czy dalej są plany budowy górki w Radzikowie? 

„Górka Pasikowskiego” w naszych głowach została i jest nadal. Raczej nie powstanie, bo mamy Plac Trzech Pokoleń, czyli dosyć duży plac, który trzeba zagospodarować i wyposażyć. Będziemy tutaj pod tym kontem działali, żeby zdobyć jeszcze dodatkowe wyposażenie dla tego placu. 

Powiązane wpisy

Spotkanie z teatrem ulicznym już w niedzielę

Redakcja

Robert Biedroń przyjechał do Kołobrzegu. Spotkał się z mieszkańcami i turystami [wideo]

Redakcja

Sezon żeglarski rozpoczęty

Redakcja