11.1 C
Kołobrzeg
26 maja 2020
Także.pl

TAKŻE: Czy Bejnarowicz odda pieniądze Gminie Kołobrzeg?

Jeden z mieszkańców Gminy Kołobrzeg poinformował naszą redakcję o problemie niesłusznej wypłaty ekwiwalentu pieniężnego z tytułu niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego dla byłego zastępcy wójta Gminy Kołobrzeg – Macieja Bejnarowicza.

Jak wynika z otrzymanych informacji w postaci wystąpień pokontrolnych Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie z dn. 14 czerwca 2018 r., byłemu kandydatowi na prezydenta Miasta Kołobrzeg z list Prawa i Sprawiedliwości wypłacono o 9 528,15 zł wyższą kwotę ekwiwalentu niż ta, która mu przysługiwała. Co ważne, protokół wskazuje, że pomyłka nie jest winą Wójta Gminy.

Zapis z wystąpienia pokontrolnego:
Przysługujące pracownikom ekwiwalenty pieniężne z tytułu niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego wypłacono w wysokości wyższej od należnej:
c) w dniu 16 listopada 2017 r. Zastępcy Wójta w kwocie 19 921,11 zł z tytułu niewykorzystanego w latach 2016-2017 urlopu w wymiarze 46 dni, zamiast w kwocie 10 392,96 zł za 24 dni urlopu (różnica 9 528,15 zł).

Jak dowiadujemy się z odpowiedzi Urzędu Gminy na interpelację radnego Tomasza Szafrańskiego zamieszczoną na stronie Gminy Maciej Bejnarowicz zobowiązał się do zwrotu niesłusznie wypłaconej sumy do końca zeszłego roku. Wójt Gminy wskazuje również na możliwe skierowanie sprawy do sądu w przypadku braku wpłaty całej kwoty. Jednak w odpowiedzi wymieniona jest kwota 7 481,87 zł, która jest odmienną od tej wskazanej przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Szczecinie.

Powiązane wpisy

Bałtycka Odyseja ruszy z Dźwirzyna do Mielna. Po drodze zadba o czystość polskich plaż

Redakcja

Życzenia od Wójta Gminy Kołobrzeg

Redakcja

Akademia dla rodziców w Drzonowie

Redakcja