20 C
Kołobrzeg
11 sierpnia 2020
Także.pl

Takie ryby złowili

 XXX Jubileuszowy Memoriał Wiktora Wierzbickiego

Ogólnopolskie Zawody Spinningowo Muchowe, dwudniowe tj. 3-4 marca br.,  dla łowców troci w ramach Memoriału Wiktora Wierzbickiego. Nad Marcowa Parsętę, przykutą lodem i przesypaną śniegiem,  przybyło 90  trociarzy, by połowić ryb i wspomnieć patrona imprezy – wieloletniego prezesa koła miejskiego PZW  w Kołobrzegu i człowieka z piękną wojenną historią.

Uczestnicy wędkowali na odcinku Parsęty –  od źródeł rzeki do mostu kolejowego w Kołobrzegu oraz na rzeczce Radew. Tradycyjnie Zawodnicy spotykali się przy parkingu leśnym  przy moście w Ząbrowie.

Podczas Memoriału w uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniopomorskiego Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nadał srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego – Panu  Wiesławowi Skólmowskiemu i Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu. Gryfy wręczone zostały przez Panią Anne Mieczkowską – Członka Zarządu Wojew.

Po dwudniowej rywalizacji , a raczej wędkowaniu w przyjacielskiej atmosferze, do komisji sędziowskiej zgłoszono 2 trocie. Dwóch wędkarzy złowiło punktowane ryby. Trocie złowiono drugiego dnia zawodów przy ujściu Radwi do Parsęty, dzięki czemu przyjezdni koledzy pozamiatali. Złowienie srebrniaka o długości 71,8 cm zapewniło  pierwsze miejsce Waldemarowi Byczkowskiemu. Na II pozycji uplasował się Adam Lewandowski, który do komisji sędziowskiej dostarczył srebrna troć o dł 67,5 cm.

Na Uczestników i Wszystkich Gości czekały przygotowane dania przez Szefa Kuchni Ikar Plaza – Pana Norberta Dorobisz, podane przez naszych sympatycznych Kolegów, którzy w tym roku – tak jak „szefowie znakomitych kuchni” –  zebrali od Uczestników pochwały za pracę. W tym roku podany został m.in. gulasz, grochówka, żurek, karkówka, liczne sałatki śledziowe,  kiełbaska na gorąco, kiełbaska z ogniska…. Nie zabrakło też przygotowanego stołu dla tradycjonalistów z pysznym domowym smalcem. Napoje ciepłe i zimne wydawane były bez ograniczeń, poza jednym wyjątkiem, napoju sponsora  – Kampanii Piwowarskiej SA.

W puli tegorocznego memoriału był rejs na duńską wyspę Bornholm, bilety na rejsy wędkarskie na dorsza po Bałtyku, licencje na wędkowanie nad Parsętę, wędki, kołowrotki, czapki, rękawiczki, odzież….  Oczywiście najlepsi zostali udekorowani  okazałymi statuetkami  łososi!

Część nagród została rozlosowana wśród wszystkich uczestników akcji ekologicznej sprzątania brzegów rzeki, odbywającej się równolegle z memoriałem.

dav
dav
dav

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin