20 C
Kołobrzeg
11 sierpnia 2020
Także.pl

Szpital inwestuje w pracownie EKG i neurologiczną

Dalszy etap modernizacji szpitala w Kołobrzegu z dotacją Urzędu Marszałkowskiego.

Szpital w Kołobrzegu rusza z kolejnym etapem zmian swych medycznych przestrzeni. Dla potrzeb Pracowni i Poradni Specjalistycznych zaadaptowane zostaną pomieszczenia dla potrzeb m.in. pracowni elektrokardiologicznej czy neurologicznej. Urząd Marszałkowski wesprze inwestycję kwotą 600 tys. zł.

Zmieniamy wizerunek szpitala. Te i kolejne działania pozwolą na zakończenie kolejnego etapu modernizacji Regionalnego Szpitala –podkreślała Anna Mieczkowska z Zarządu Województwa.

– Niezbędne jest poprawienie warunków obsługi pacjentów. Pojawią się pewne niedogodności, ale nie będę odczuwalne dla  pacjentów – zaznaczyła Halina Olech, dyrektor ds. medycznych

Przedsięwzięcie to kontynuacja rozpoczętych w 2015 roku prac związanych z adaptacją i dostosowaniem  do aktualnych wymogów pomieszczeń położonych na wysokim parterze budynku D w ramach przebudowy Zespołu Pracowni i Poradni Specjalistycznych. W 2018 roku zmodernizowane zostaną pomieszczenia dla potrzeb: Pracowni Elektrokardiograficznej (EKG)
i Pracowni Prób Wysiłkowych, Pracowni Elektroencefalografii (EEG) oraz Poradni Neurologicznej. Ponadto zakupiony zostanie sprzęt, aparatura medyczna i wyposażenie sal.

Zaplanowane działania to kolejny etap zmian w kołobrzeskiej lecznicy, która regularnie podnosi standardy leczenia. W latach 2015-2017 przeprowadzono remont w ośmiu poradniach: chirurgicznej, urologicznej, onkologicznej, endokrynologicznej, gruźlicy i chorób płuc, ortopedycznej, pracowniach i poradni otolaryngologicznej i okulistycznej, przebudowano pracownie i poradnie okulistyczne oraz zakupiono echokardiograf, ultrasonograf oraz ultrasonograf ginekologiczny. Do zrealizowanych inwestycji Urząd Marszałkowski dołożył 2 mln zł.

 

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin