Kołobrzeg
20 września 2020
Także.pl

Sukcesy zawodników KTC Kołobrzeg

W dniach 1-3 czerwca 2018 w Darłowie odbył się Puchar Polski Kobiet w kolarstwie szosowym.

Na zawody zjechały się ekipy z całej Polski i zagranicy. O czołowe miejsca na podium walczyło blisko 300 zawodniczek w kategoriach wiekowych od żaka do elity. Podczas tych zawodów dziewczynki i kobiety ścigały się w trzech dyscyplinach kolarskich:
-Wyścig ze startu wspólnego w Jarosławcu
Zawodniczka KTC KOŁOBRZEG żakini Kornelia Braun uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu, mieszkanka Dygowa stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając PUCHAR POLSKI w wyścigu ze startu wspólnego . Kornelka ścigała się na dystansie 10 kilometrów, wyprzedziła nawet chłopców ze swojej kategorii wiekowej.
Jej koleżanki klubowe zajęły:
9 mc Oliwia Sroczyńska; 23 mc. Hania Boczkowska; 24 mc. Lenka Wielogórska ( młodsza o 2 lata od pozostałych zawodników , były to jej pierwsze poważne zawody) ; 27 mc. Pola Maciążek
Kat. młodziczki : 17 miejsce Zuzia Iwicka ;
Dodatkowo zostały tu rozegrany Finał Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w wyścigu ze startu wspólnego

– Jazda indywidualna na czas w Dąbkach
Stojąc na linii startu Kornelce zerwała się linka od przerzutki tylnej , co wywołało ogromny stres i uniemożliwiło start – z pomocą przyszła klubowa koleżanka Oliwka i na pożyczonym rowerze udało się Kornelce wywalczyć II miejsce w Pucharze Polski .

W Dąbkach zostały rozegrane również Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w jeździe indywidualnej na czas nasze zawodniczki , znów pokazały się z najlepszej strony :
I miejsce Kornelia Braun kat. żakini
IV miejsce Zuzia Iwicka kat. młodziczka

– Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Darłowo

W kryterium brało udział ponad 200 zawodników i zawodniczek.
W kat. Żak na pierwszym stopniu podium stanął zawodnik KTC Kołobrzeg Miłosz Chmielewski . Jego klubowi koledzy również bardzo wysoko : VII miejsce Oskar Cejmerowski ; IX miejsce Oliwier Serafin ( Oliś pierwszy raz na zawodach takiej rangi , młodszy od pozostałych zawodników o 2 lata) .
W kat. Żakini : IV miejsce Kornelia Braun; VI miejsce Oliwia Sroczyńska; 23 miejsce Zuzia Iwicka ; 27 Hania Boczkowska ; 29 Lena Wielogórska ;31 Pola Maciążek ; 31 Nicola Pszczoła , 32 Kinga Łopińska ( nowa zawodniczka w klubie, mimo poważnej kontuzji walczyła do końca ) .

Jestem bardzo dumna z naszych kolarzy. Kolarstwo to bardzo trudny i wymagający systematyczności sport . Dzisiaj chwalę się osiągnięciami naszych zawodników , ponieważ w pełni na to zasłużyli . Pracują na te wyniki cały rok, trenując niemal 6 dni w tygodniu .