20 C
Kołobrzeg
11 sierpnia 2020
Także.pl

Sukces Marceliny Skwarek i Kazika Ciołka w Czechach

Młodzież z gminy Kołobrzeg zdobyła dwa brązowe medale

W dniach 17-19 marca 2017 r. w Pucharze Europy „Czech Open” w Nymburku, koło Pragi 530 zawodników z całej Europy zmierzyło się w zawodach Taekwon-do.

Na turnieju pojawili się zawodnicy ze Szkoły Taekwon-do ITF “Hwa-Rang”. Dwójka z zawodników odniosła ogromy sukces stając na podium. Brązowy medal zdobyła Marcelina Skwarek z Drzonowa w układach (PATTERN YOUNGER YOUTH FEMALE 6 – 5 KUP) oraz brązowy Kazik Ciołek z Dźwirzyna również w układach (PATTERN JUNIOR MALE 8 – 5 KUP).

Dla dwójki młodych sportowców to pierwszy sukces na arenie międzynarodowej, i co warto podkreślić Marcelina Skwarek jest utytułowaną zawodniczką, to dla Kazika Ciołka były to pierwsze zawody.

W zawodach wystąpili również: Martyna Biedrzycka (sekcja Drzonowo), Martyna Warlikowska (s. Drzonowo), Zuzanna Dołęgowska (s. Drzonowo), Gracjan Ziemiański (s. Dźwirzyno), Kacper Czołnowski (s. Drzonowo), Jakub Kowalczyk (s. Drzonowo).

– Zdobyte w trakcie wyjazdu na Pucharu Europy doświadczenie jest szczególnie istotne nie tylko ze względu na tę sztukę walki, ale również przyda się w przyszłości. Na zawodach dzieci spotkały swoich przyjaciół z krajowych klubów sportowych, jak również zawiązały nowe znajomości z obcokrajowcami. Pomimo wielości języków, dzieci naturalnie znalazły wspólny język komunikacji z rówieśnikami. Atmosfera na zawodach była jak zwykle przyjazna, a uczestnicy byli dla siebie bardzo życzliwi zgodnie z zasadami Taekwon-do: grzeczność, uprzejmość uczciwość. Szczególne podziękowania dla naszego mentora, którym jest pan Mirosław Pękul (V dan) z Kołobrzeskiej Szkoły Taekwon-do “JUL-DON”. To on jest wykształcił naszego trenera Dawida Świtonia oraz wielokrotnie udzielał wskazówek i treningów naszym uczestnikom. Tym samym ma udział w tym sukcesie. Dziękujemy kierowcom z firmy “Ar-Bos Przewozy Pasażerskie” z Koszalina  za pełen profesjonalizm, życzliwość i bezpieczną podróż. Należy podkreślić, że udział w tych zawodach z sekcji w Drzonowie i Dźwirzynie nie był by możliwy, bez dotacji udzielonej przez Wójta Gminy Kołobrzeg. Dziękujemy w imieniu dzieci i rodziców. – relacjonuje na portalu  Facebook Marek Dołęgowski