3.1 C
Kołobrzeg
27 stycznia 2020
Także.pl
Image default
Kołobrzeg

Straż Graniczna zawróciła kierujących do portu

Łódź motorowa i trzy skutery wodne musiały natychmiast zawrócić do najbliższych portów po kontrolach przeprowadzonych 3 sierpnia na Bałtyku przez funkcjonariuszy Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

Strażnicy graniczni w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” na pokładzie jednostki pływającej SG-046 patrolowali wody od kołobrzeskiego portu do kąpieliska w Gąskach.

Funkcjonariusze skontrolowali dwie łodzie motorowe i trzy skutery wodne. Stwierdzili, że z łodzi dokonywano nurkowania bez wymaganego oznakowania jednostki informującego o nurkowaniu. W kontrolowanej drugiej łodzi, na której znajdowało się dwunastu pasażerów, jeden z załogantów miał przeszło 0,8 prom. alkoholu, a jej kierownik nie posiadał wymaganych świadectw przeszkolenia STCW.

Stwierdzone naruszenia prawa dotyczące pływania na skuterach wodnych, to brak dokumentów rejestracyjnych i uprawniających do kierowania. Ponadto w przypadku dwóch skuterów strażnicy graniczni stwierdzili, że kierujący pływali zbyt daleko od brzegu, opuszczając dozwoloną dla ich żeglugi strefę.

Foto: MOSG

Powiązane wpisy

Narodowe Święto Niepodległości w Kołobrzegu

Redakcja

Sienkiewicz 3 w województwie w rankingu „Perspektyw 2018”

admin

Miasto doświetli przejścia dla pieszych

Redakcja

Zostaw komentarz