20 C
Kołobrzeg
11 sierpnia 2020
Także.pl

Starostwo przeciwne oddaniu szkoły ministerstwu

Starosta Tomasz Tamborski i dyrektor szkoły Lech Pieczyński nie widzą potrzeby przekazania placówki Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

– Nie damy zawłaszczyć naszej szkoły – mówił starosta Tamborski, jednoznacznie przecinając spekulacje czy w myśl nowej ustawy szkoły mogłaby trafić pod rządowe skrzydła. Starosta zaznaczył, że przyglądając się działaniom obecnej władzy nie można wykluczyć próby przejęcia kołobrzeskiej placówki.

Podczas spotkania podkreślono wysoki standard Zespołu Szkół Morskich zarówno pod względem bazy dydaktycznej, jak i zaplecza socjalnego w formie internatu. W szkołę samorząd od lat inwestuje, a podniesienie standardu internatu pozwala wypracować większe zyski w okresie letnim.

Dyrektor Zespołu Szkół Morski Lech Pieczyński zaznaczał, że dla szkoły w czasie trwania naboru najważniejszy jest spokój, stabilność i brak zamieszania.
Zespół Szkół Morskich jest jedną z pięciu ponadgimnazjalnych placówek szkolących w zawodach morskich. Oprócz Kołobrzegu szkoły o podobnym profilu funkcjonują w Szczecinie, Świnoujściu, Darłowie oraz Trójmieście. Władze Świnoujścia zdecydowały się na przekazanie szkoły w ręce ministerialne.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin