18.9 C
Kołobrzeg
3 sierpnia 2020
Także.pl

Starosta spotkał się z utalentowaną młodzieżą

W czwartek 8 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. M.Kopernika starosta Tomasz Tamborski spotkał się z uczniami, którzy osiągnęli ogólnopolskie sukcesy.

Starosta Tomasz Tamborski w towarzystwie wicestarosty Heleny Rudzis-Gruchały spotkał się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącym im. M.Kopernika, aby nagrodzić ich za ogólnopolskie sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. Utalentowana młodzież otrzymała powerbanki oraz drobne upominki.

To nie tylko sukces szkoły, bez waszego zaangażowania to nie byłoby możliwe – mówił Tomasz Tamborski.

Nagrodzeni uczniowie:

– Bartosz Salwiczek z klasy I d (matematyczno-fizyczno-informatyczna) – tytuł laureata LX Olimpiady Astronomicznej, za zajęcie VI miejsca, nauczyciel: dr Marek Muciek.
– Victoria Reiniger z klasy II b (biologiczno-chemiczna) – tytuł finalisty 40. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, nauczyciel: dr Elżbieta Kazimierska.
– Katarzyna Piecyk z klasy II c (humanistyczno-językowej z elementami nauk społecznych) – tytuł laureata X Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”, za zajęcie II miejsca (dodatkowo: pamiątkowy medal od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego VIRTUTI MILITARI), nauczyciel: mgr Małgorzata Lipska.
– Bartosz Okoń z klasy I d (matematyczno-fizyczno-informatyczna) – tytuł laureata XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, za zajęcie jednego z trzech I miejsc, nauczyciel: mgr Joanna Nienałtowska.
– Julia Antolak (I c), Tobiasz Smal (III e), Maciej Wącior (II e)(zabrakło Arkadiusza Janowskiego z III d) – I miejsce (złoty medal) w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, nauczyciele: mgr Franciszek Barta/mgr Leszek Pytel