13.3 C
Kołobrzeg
5 czerwca 2020
Także.pl
Image default

SRLDG z dofinansowaniem na aktywizację środowiska rybackiego

W Biurze Rady i Zarządu Powiatu Starostwa Powiatowego została podpisana umowa na dofinansowanie działalności Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”.

Członkami Stowarzyszenia są między innymi wszystkie gminy powiatu wraz z gminą miejską i Powiatem Kołobrzeskim (oprócz gminy Dygowo). Stowarzyszenie reprezentuje interesy i promuje nie tylko wspólnoty rybackie, ale całą społeczność lokalną powiatu, zajmując się m.in. ogłaszaniem naborów wniosków o dofinansowanie na operacje związane z rozwojem obszaru na niemal wszystkich płaszczyznach. Środki unijne, którymi dysponuje SRLGD, pochodzą z programu PO Rybactwo i Morze.

Umowę w obecności Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego oraz Wicestarosty Jacka Kusia podpisali Anna Bańkowska Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego i Krzysztof Berest Zastępca Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Rybactwa z Urzędu Marszałkowskiego oraz dwóch członków Zarządu SRLGD Bogdan Błaszczyk Prezes Stowarzyszenia i Wiceprezes Stowarzyszenia Marcin Mojsiewicz.

Podpisana umowa dotyczy dofinansowania kosztów bieżących działalności Biura i Stowarzyszenia oraz aktywizacji środowiska rybackiego, poprzez organizację m.in. imprezy promocyjne pn. Festiwal Rybny w Kołobrzegu. Środki te pomogą również w funkcjonowaniu, zwiększeniu zatrudnienia czy podnoszeniu kwalifikacji członków grup na rok 2020. Kwota wsparcia unijnego dla Stowarzyszenia przyznana na rok 2020 to około 321 tysięcy złotych. Dzięki lokalnym strategiom rozwoju zachodniopomorskie miejsko-wiejskie i wiejskie gminy mogą pozyskiwać unijne środki z dwóch programów dedykowanych obszarom wiejskim: Program Rozwoju Obszarów Wiejskich i zależnym od rybactwa PO Rybactwo i Morze.

Powiązane wpisy

Parlamentarzyści informują o zbiórce podpisów poparcia dla Trzaskowskiego [wideo]

Redakcja

Wieczór z Winem. Wino & Bordeaux vol. 2

Redakcja

Prowadzisz firmę? Urząd Marszałkowski przygotował dodatkowe wsparcie

Redakcja

Zostaw komentarz