Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl

SP nr 7 zdobywa brąz w Szczecinie

14 grudnia w Szczecinie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach drużynowych dziewcząt i chłopców.

Do zawodów w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie przystąpiło 16 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe. Turniej szachowy został rozegrany na dystansie 7 rund tempem 15 minut dla zawodnika. Każdą szkołę reprezentowało czworo szachistów, a w drużynie musiała grać przynajmniej jedna kobieta.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy wystąpiła w składzie: Julia Nowicka, Agata Mycio, Kamil Uglis i Marcel Gajkowski. Ostatecznie drużyna z Kołobrzegu zdobyła 10 dużych(drużynowo) oraz 19.5 małych(indywidualnie) punktów i zajęła trzecie miejsce. Szkołę Podstawową nr 7 wyprzedziła Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie, który okazał się najlepszy w rywalizacji. Opiekunem zespołu była Teresa Rutkowska.