8.1 C
Kołobrzeg
10 kwietnia 2020
Także.pl

W „Sienkiewiczu” od becika każdy klika

W dniach 27 i 28 stycznia br. w Zespole Szkół Nr. 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu odbyła się XII edycja Kołobrzeskiej Konferencji Od becika każdy klika.

Jest to ogólnopolska impreza przyciągająca rokrocznie firmy, nauczycieli, wykładowców – miłośników nowoczesnych technologii. Uczestnicy konferencji mają niepowtarzalną okazję, by dzielić się doświadczeniami i wiedzą, w czasie warsztatów oraz prelekcji tematycznych.

Wykład inauguracyjny wygłosił   Prorektor do spraw studenckich prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski z Politechniki Koszalińskiej.

W Konferencji wzięło udział ok. 150 osób i co bardzo ciekawe – wśród nich tylko 30% stanowili informatycy, reszta to nauczyciele innych przedmiotów, którzy przyjeżdżają, by wymienić się doświadczeniami, zdobyć nowe umiejętności, zainspirować się.

W czasie konferencji można było m. in. wziąć udział w zajęciach na temat Minecrafta w szkole, obejrzeć prezentację robotów i dowiedzieć się o sposobach ich programowania, dla nauczycieli -przedmiotowców przeprowadzono warsztaty dotyczące wykorzystania iPadów w procesie nauczania.

Kołobrzeskie spotkania nauczycieli cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem, również dzięki niesamowitej atmosferze, która się tu wytwarza.

Konferencję przygotowali: Jacek Kawałek, Katarzyna Wójtowicz – Ameljan, Beata Morawska, Agnieszka Żuchowicz, Maja Polkowska, Norbert Frańczuk, Maciej Talewski.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin