23.3 C
Kołobrzeg
8 sierpnia 2020
Także.pl

Seminarium Samorządowe – “Czy warto słuchać młodzieży?”

Na to pytanie postarają się odpowiedzieć uczestnicy dyskusji w Kołobrzegu.

Debata ma zwrócić szczególną uwagę na rolę działalności młodzieżowych rad w życiu lokalnych samorządów. Władze regionu reprezentować będzie Anna Mieczkowska.  W spotkaniu udział wezmą: eksperci, władze lokalnych samorządów, przedstawiciele urzędów miast i gmin, radni, członkowie młodzieżowych rad oraz ich opiekunowie. Goście reprezentować będą m.in.: Białogard, Choszczno, Darłowo, Dębno, Gryfice, Gryfino, Kołobrzeg, Kamień Pomorski, Karlino, Łobez, Mielno, Myślibórz, Police, Stargard i Świnoujście. Dzięki dyskusji uczestnicy liczą na wzmocnienie roli rad młodzieżowych w życiu lokalnych społeczności, na poznanie dobrych praktyk z udziałem młodzieży, a także na zwiększenie wsparcia i nawiązania współpracy z radami młodzieżowymi z Pomorza Zachodniego.

W programie wtorkowej debaty znalazły się dyskusje na temat “Czy głos młodzieży jest ważny”, “Na czym polega funkcja konsultacyjna rad młodzieżowych” oraz “Dobre praktyki w regionie”. Na liście ekspertów są Jakub Radzewicz z Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych czy Joanna Pietrasik z warszawskiej fundacji Civis Polonus.

Organizatorem wydarzenia jest Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Współpraca z młodzieżowymi radami miast i gmin należy do jednych z jego zadań. Obecnie na Pomorzu Zachodnim powołanych jest 20 takich gremiów, z czego większość działa aktywnie. W opinii specjalistów umożliwiają one młodzieży dialog czy współdziałanie oraz stanowią praktyczną szkołę samorządności.

Seminarium Samorządowe – “Czy warto słuchać młodzieży?”

Wtorek, 6 marca 2018 roku, godz. 12:30-15

Kołobrzeg, Regionalne Centrum Kultury, Sala Teatralna, ul. Solna 1