14.4 C
Kołobrzeg
20 września 2020
Także.pl
Image default

Rusza sezon wakacyjny w Kołobrzegu

Sezon wakacyjny zaczyna się na nowo. Pomimo początkowych obaw, chętnych do odwiedzenia Kołobrzegu nie brakuje. 

Epidemia koronawirusa spowodowała szereg pytań, czy tegoroczny sezon wakacyjny nie będzie trzeba zaliczyć do straconych. Jak pokazują pierwsze weekendy czerwca, turyście licznie odwiedzają nasze miasto. Kolejki w restauracjach, czy lodziarniach, korki na ulicach, problem ze znalezieniem wolnego miejsca postojowego w obrębie portu, czy wreszcie widok pełnego deptaku oraz mola napawają optymizmem na najbliższe miesiące. 

Obecne wakacje będą inne, niż te z poprzednich lat. Już teraz wiadomo, że duże wydarzenia publiczne nie będą mieć miejsca. Ma to związek z obostrzeniami, które wprowadził rząd. Większość miejskich przedsięwzięć realizowana będzie w odmiennej formule. Zmieniły się też preferencje turystów. Większym zainteresowaniem cieszą się apartamenty. Pomimo obostrzeń podejmowane są różne inicjatywy na rzecz mieszkańców i turystów. Jednym z nich jest zamknięcie centrum miasta pod organizację Jarmarku Solnego, o czym informowaliśmy w poprzednim numerze Miesięcznika Także. Innym pomysłem zrealizowanym przez Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg jest Portowa Strefa Chilloutu. O jej szczegółach rozmawiamy z kierownikiem ds. marketingu  Kamilem Barwinkiem. 

Także: Jakie atrakcje czekają odwiedzających Portową Strefę Chilloutu?
Kamil Barwinek: Portowa Strefa Chilloutu, zamiennie nazywana też strefą relaksu powstała z myślą o mieszkańcach Kołobrzegu, a także odwiedzających nas turystów w tym żeglarzy, którzy bardzo licznie odwiedzają Marinę Solną. Portowa Strefa Chilloutu jest idealnym miejscem, aby odpocząć, zrelaksować się, a także dobrze zjeść. Na miejscu nie zabraknie sztucznej plaży, leżaków, hamaków, parasoli słomianych, sztucznych palm, girland świetlnym, które nadają temu miejscu wyjątkowy charakter wieczorową porą, a także strefy Food Trucków. Dodam jeszcze, że Strefa działa przez siedem dni w tygodniu do końca sezonu letniego, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Skąd pomysł na takie miejsce?
Port Kołobrzeg posiada wiele funkcji, od pasażerskiej, przez przeładunkową, rybacką, aż po jachtową i turystyczno-historyczną. Wielu gości, którzy nas odwiedzają, szukają miejsca, gdzie można odpocząć, zrelaksować się, wyciszyć, przeczytać książkę, czy nawet w spokojnych warunkach popracować. Dlatego, wychodząc naprzeciw tym osobom, stworzyliśmy miejsce relaksu w Porcie Jachtowym. 

Jak obecna sytuacja związana z koronawirusem wpływa na zaplanowane działania w sezonie letnim?
Port Jachtowy różni się od wielu innych miejsc tym, że jest tutaj bardzo duża przestrzeń na świeżym powietrzu, dlatego mogliśmy w tym roku przygotować strefę relaksu. Oczywiście zadbaliśmy o to, aby rozstawić stoły i leżaki w bezpiecznej od siebie odległości, podobnie wygląda to w Reducie Morast, gdzie można wieczorową porą posłuchać muzyki na żywo. To miejsce, gdzie również w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 19.00 Bractwo Kurkowe wykonuje salut bracki. Ponadto Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu planuje w Porcie Jachtowym uruchomić kino letnie na leżakach. Dlatego możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć mieszkańcom Kołobrzegu, a także odwiedzającym nas turystom, że jesteśmy bezpieczni i serdecznie zapraszamy do regularnego odwiedzania Portu Jachtowego przy ulicy Warzelniczej 1.

Powiązane wpisy

Marszałek odpiera zarzuty w sprawie lotniska

Redakcja

Ruszyła miejska wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami [wideo]

Redakcja

Samorząd Województwa wspiera zachodniopomorskie maluchy i ich rodziców

Redakcja

Zostaw komentarz