0.8 C
Kołobrzeg
28 lutego 2020
Także.pl
Image default

Rozpoczęcie XIX Międzynarodowego Festiwalu: Muzyka w Katedrze

Już dzisiaj (tj. 4.07.2019) rozpoczyna się XIX Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze”. Przez najbliższe tygodnie w każdy czwartek w Bazylice zagrają i zaśpiewają zespoły muzyczne. Spotkania na żywo z muzyką klasyczną mają umilić Kołobrzeżanom wieczory i zbliżyć z gatunkiem, który wydaje się nieco zapomniany.

Organizatorzy zachęcają, aby na wakacjach czy nawet w wiru codziennych obowiązków znaleźć choćby jeden wieczór na udział w koncertach. Czekają na nas pokazy muzyki symfonicznej, kameralnej, organowej czy nawet improwizowanej.

Inauguracja XIX Międzynarodowego Festiwalu obędzie się dzisiaj, a czas umilą laureaci festiwalu w Hajnówce z zeszłego roku – Partes. Jest to zespół śpiewu cerkiewnego. W kolejnych tygodniach w Bazylice pojawią się orkiestry, m.in. pod dyrekcją Jana Staniendy i Jana Miłosza Zarzyckiego oraz St. Martin Orchestra.

Bilety na koncerty są dostępne w RCK, ul. Solna 1 lub przy wejściu do Bazyliki na godzinę przed każdym koncertem. Normalny kosztuje 25 zł, ulgowy 20 zł (dla dzieci, młodzieży, emerytów i rencistów). Wejście na koncert finałowy (22.08.2019) jest w innej cenie – 35 zł normalny oraz 30 zł ulgowy.

Powiązane wpisy

Radni zrównali opłatę uzdrowiskową. Od teraz dzieci i dorośli zapłacą tyle samo

Redakcja

Nowy Klub Seniora już gotowy. Otwarcie 2 marca [wideo]

Redakcja

1 marca wrócą Rowery Miejskie. Czy będą taką atrakcją jak w zeszłym roku?

Redakcja

Zostaw komentarz