11 C
Kołobrzeg
20 września 2019
Także.pl
Image default
Kołobrzeg Kultura i rozrywka

Rozpoczęcie XIX Międzynarodowego Festiwalu: Muzyka w Katedrze

Już dzisiaj (tj. 4.07.2019) rozpoczyna się XIX Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze”. Przez najbliższe tygodnie w każdy czwartek w Bazylice zagrają i zaśpiewają zespoły muzyczne. Spotkania na żywo z muzyką klasyczną mają umilić Kołobrzeżanom wieczory i zbliżyć z gatunkiem, który wydaje się nieco zapomniany.

Organizatorzy zachęcają, aby na wakacjach czy nawet w wiru codziennych obowiązków znaleźć choćby jeden wieczór na udział w koncertach. Czekają na nas pokazy muzyki symfonicznej, kameralnej, organowej czy nawet improwizowanej.

Inauguracja XIX Międzynarodowego Festiwalu obędzie się dzisiaj, a czas umilą laureaci festiwalu w Hajnówce z zeszłego roku – Partes. Jest to zespół śpiewu cerkiewnego. W kolejnych tygodniach w Bazylice pojawią się orkiestry, m.in. pod dyrekcją Jana Staniendy i Jana Miłosza Zarzyckiego oraz St. Martin Orchestra.

Bilety na koncerty są dostępne w RCK, ul. Solna 1 lub przy wejściu do Bazyliki na godzinę przed każdym koncertem. Normalny kosztuje 25 zł, ulgowy 20 zł (dla dzieci, młodzieży, emerytów i rencistów). Wejście na koncert finałowy (22.08.2019) jest w innej cenie – 35 zł normalny oraz 30 zł ulgowy.

Powiązane wpisy

Obywatele złapali złodzieja

admin

Otwarty Konkurs Ofert na zagospodarowanie i dzierżawę części plaży

admin

Usłyszał zarzuty za skakanie po samochodzie

Redakcja

Zostaw komentarz