17.2 C
Kołobrzeg
5 lipca 2020
Także.pl

Różowa wstążka na start

Październik jest w całej Polsce uznawany za miesiącem walki z rakiem. Chcąc zwrócić uwagę społeczności lokalnej na problem nowotworów, a szczególnie nowotwór piersi u kobiet kołobrzeskie Stowarzyszenie Amazonek przygotowało specjalny projekt “Różowa wstążka na start”.

Jego realizację w mieście nad Parsętą zaplanowano 7 października. Wtedy tez punktualnie o godz. 9.00 pod pomnikiem sanitariuszki zaplanowano specjalny bieg. Uczestnicy eventu do pokonania będą mieli 5 km trasę biegnącą parkiem w strefie uzdrowiskowej.

Wydarzenie w Kołobrzegu ma służyć przede wszystkim integracji osób leczonych na raka piersi i podniesieniu świadomości zachorowania na nowotwory, a także przyczynić się do szerokiej edukacji społecznej i popularyzacji zdrowego stylu życia w chorobach onkologicznych. Celem projektu jest również podniesienie poziomu wiedzy kobiet oraz ich bliskich i rodzin na temat istoty badań profilaktycznych.

Bieg potrwa około 1,5 godziny i zakończy się w miejscu jego rozpoczęcia. Wtedy też wszystkim uczestnikom zostanie wydany posiłek regeneracyjny. Następnie od godziny 10:30 w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniew Herberta przy ul. Solnej odbędą się spotkania z onkologiem, psychologiem, dietetykiem oraz dodatkowe badania medyczne, takie jak pomiar ciśnienia, poziomu cukru itp. Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie wszystkich mieszkańców miasta, kuracjuszy oraz turystów.