1.1 C
Kołobrzeg
11 grudnia 2019
Także.pl
Image default
Kultura i rozrywka

RCK zaprasza na spektakl „Kwartet”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta zaprasza na spektakl (komedię) „Kwartet” Ronalda Harwooda w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego z Poznania. 

Teatr Muzyczny w Poznaniu przedstawia kolejną po Akompaniatorze, znakomitą komedię o losach dojrzałych artystów. Kwartet opowiada historię byłych śpiewaków operowych, którzy po wielu latach rozłąki spotykają się ponownie w luksusowym domu spokojnej starości. Dobroduszna Cissy, dystyngowany Reggie i rubaszny Wilf wspominają czasy świetności, kiedy byli podziwiani przez publiczność, a ich nazwiska nie schodziły z czołówek gazet. Te piękne chwile przerywa wizyta byłej żony Reggiego, divy operowej Jean Horton. Nie dość, że z każdą kolejną minutą atmosfera gęstnieje, to w dodatku Jean nie chce wystąpić w kwartecie z Rigoletta Verdiego, z którym cała czwórka święciła triumfy. Czy ta historia zakończy się klasycznym happy endem będzie się można przekonać w sobotę, 7.12 o godz. 18.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury. 

Kwartet napisał brytyjski dramaturg, powieściopisarz i scenarzysta filmowy Ronald Harwood, autor słynnego Garderobianego i scenarzysta Pianisty Romana Polańskiego. W 1999 roku odbyła się premiera na londyńskim West Endzie. W 2002 roku przedstawienie w Teatrze Telewizji wyreżyserował Zbigniew Zapasiewicz, a w obsadzie oprócz reżysera znalazła się między innymi Maja Komorowska. W 2012 roku odbyła się premiera wersji filmowej w reżyserii Dustina Hoffmana. Poznańską wersję wyreżyserował Piotr Jędrzejas, były dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, który swoje spektakle reżyserował m.in. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Dramatycznym w Warszawie i Teatrze STU w Krakowie. Scenografię i kostiumy stworzył Jan Kozikowski, a opracowaniem muzycznym zajął się Piotr Deptuch. Premiera spektaklu odbyła się 25 maja 2019. Czas trwania:110 min.

Sobota 7 grudnia, godz. 18.00, sala widowiskowa RCK. Bilety w cenie 50 zł (normalne) i 45 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na kupbilecik.pl

Powiązane wpisy

10 – lecie twórczości Edwarda Maltazara

admin

XIV Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”

admin

osiedLOVE lato w mieście – druga odsłona już w sobotę

Redakcja

Zostaw komentarz