Kołobrzeg
3 czerwca 2020
Także.pl

Przełamanie po dwóch porażkach

W 25. kolejce spotkań III ligi Kotwica Kołobrzeg pokonała na własnym boisku Unię Solec Kujawski 2:0.

Po dwóch wyjazdowych porażkach podopieczni trenera Karola Szwedy meczem z Unią Solec Kujawski chcieli powrócić na zwycięskie tory. Od początku spotkania przeszli więc do ofensywy i co chwilę stwarzali dobre okazje do zdobycia bramki. Pierwszą z nich miał Ołeh Majik, lecz jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce przyjezdnych. W kolejnej sytuacji nie było już pomyłki. Krzysztof Wołkowicz otrzymał doskonałe podanie od Majika i precyzyjnym lobem pokonał wybiegającego z bramki golkipera gości. W pierwszej części meczu zawodnicy biało-niebieskich stworzyli sobie jeszcze kilka wyśmienitych okazji do podwyższenia rezultatu, niestety w kluczowych momentach brakowało skutecznego wykończenia. Druga odsłona tego pojedynku wyglądała nieco inaczej. Nie mająca nic do stracenia drużyna gości zagrała zdecydowanie odważniej i momentami spychała kołobrzeżan do głębokiej defensywy. Piłkarze Kotwicy przetrzymali trudne chwile i w końcówce meczu, a dokładnie w 85. minucie wyprowadzili decydujący cios. Wprowadzony na boisko po przerwie Łukasz Włodarczyk uderzeniem głową pokonał bramkarza gości i ustalił wynik meczu na 2:0 dla Kotwicy.
Wygrana cieszy, martwi natomiast skuteczność. Mecz, który powinien zostać rozstrzygnięty już w pierwszych 45 minutach nabiera dramaturgii i o dobry rezultat musimy drżeć do ostatnich minut. Rozgrywki wchodzą w decydującą fazę i nasz zespół na pomyłki już nie może sobie pozwolić, oby skuteczność pod bramką przeciwnika była lepsza już we wtorek podczas wyjazdowego meczu z Pogonią II Szczecin.
Kotwica Kołobrzeg – Unia Solec Kujawski 2:0
1:0 Krzysztof Wołkowicz 16’, 2:0 Łukasz Włodarczyk 85’
Skład Kotwicy : 1. Marcin Michalak, 22. Radosław Bukacki, 14. Tomasz Wypij, 22. Wiktor Witt, 4. Mateusz Czapłygin, 11. Michał Danilczyk. 18. Mateusz Świechowski, 16. Krzysztof Wołkowicz(88’ 26. Szymon Cybulski), 7. Łukasz Kacprzycki(65’ 24. Andrzej Łyszyk), 26. Ołeh Majik(80’ 8. Łukasz Szymański), 15. Patryk Szczepański(65’ 9. Łukasz Włodarczyk)