10 C
Kołobrzeg
22 września 2020
Także.pl

Protest pracowników Sądu Rejonowego

Dzisiaj przed wejściem do Sądu Rejonowego w Kołobrzegu protestowali pracownicy administracyjni. Manifestacja trwała 15 minut i nie wpłynęła na pracę bieżącą sądu.

Manifestacja pracowników kołobrzeskiego sądu odbyła się ramach ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Protestujący wykorzystali swoją 15 minutową przerwę, ich aktywność nie wpłynęła na pracę sądu. Celem akcji było zwrócenie uwagi na niskie pensje pracowników sądów i prokuratury, które zdaniem manifestujących nie są adekwatne do ich obowiązków oraz odpowiedzialności jaką ponoszą. Jak podaje Związek Zawodowy Ad Rem, obecnie 80% pracowników sądów i prokuratury zarabia między 1,8 tys. zł netto a 2,8 tys. zł, zaś obowiązków przybywa. 

Na demonstracji obecny był poseł Marek Hok oraz przybywający w Kołobrzegu poseł Bartosz Arłukowicz, którzy wyrazili wsparcie dla protestujących. Jak mówi Arłukowicz – W pełni popieram ten protest. W ostatnim czasie Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało kolejny etap rozdawania pieniędzy, a pracownicy sądów od dawna słyszeli, że środków na podwyżki dla nich nie ma. Nie ma pieniędzy dla pracowników sądów, nie ma dla nauczycieli, nie ma dla ludzi z niepełnosprawnościami. To się musi zmienić. Ludzie z wieloletnim stażem zasługują na godne płace.

Powiązane wpisy

Hok: te wybory zdecydują, w jakiej Polsce będziemy żyć

Redakcja

Parlamentarzyści informują o zbiórce podpisów poparcia dla Trzaskowskiego [wideo]

Redakcja

Hok: testy, testy, tesy

Redakcja