3.9 C
Kołobrzeg
8 kwietnia 2020
Także.pl

Próbował włamać się do bankomatów, został zatrzymany

Praca operacyjna policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu doprowadziła do wytypowania i zatrzymania 37-letniego sprawcy usiłowania włamań do bankomatów.

Policjanci udowodnili mieszkańcowi powiatu koszalińskiego 5 takich czynów i postawili mu zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, w miejscu zamieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili blisko 40 gramów marihuany. W związku ze zgłaszanymi od listopada ubiegłego roku usiłowaniami włamań do bankomatów na terenie powiatu kołobrzeskiego sprawą zajęli się kryminalni ze Szczecina i Kołobrzegu. Funkcjonariusze szczegółowo przeanalizowali wszystkie zgłoszenia podobnych przestępstw, do których doszło pod koniec ubiegłego roku na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Mundurowi zapoznając się z przyjętymi w tych sprawach zgłoszeniami odnajdywali wspólne cechy włamań i ustalili, że odpowiadać za nie może jeden i ten sam sprawca.

W ubiegłym tygodniu mężczyzna został zatrzymany. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania 37 latka policjanci ujawnili marihuanę o wadzę blisko 40 gram oraz narzędzia, którymi posługiwał się przy próbach włamań do bankomatów. Analiza sprawy pozwoliła policjantom na ustalenie, iż 37-latek przestępczym procederem zajmował się od listopada ubiegłego roku do początku kwietnia 2019 r. Próbował włamywać się do bankomatów m.in. w Ustroniu Morskim, Kołobrzegu czy Dygowie. Kołobrzeska prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Źródło: KPP Kołobrzeg

Powiązane wpisy

Oszuści podszywają się pod policjantów. Nie daj się oszukać

Redakcja

Grupa Speed ukarała kolejnego kierowcę

Redakcja

Policjanci edukowali w ramach akcji „Bezpieczne ogrody”

Redakcja