11.1 C
Kołobrzeg
19 września 2020
Także.pl
Image default

Prezydent pisze do prezesa UOKiK w sprawie cen paliw

Prezydent Anna Mieczkowska zwróciła się prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o analizę cen paliw na kołobrzeskich stacjach paliwowych. 

Prezydent Anna Mieczkowska już wcześniej zapowiedziała, że w ochronie interesu kołobrzeżan będzie interweniować w sprawie cen na stacjach paliw. – Ceny surowca w Kołobrzegu są najwyższe w całym województwie zachodniopomorskim, są znacznie wyższe od cen paliw w innych popularnych kurortach w Polsce. Nie widzę powodu aby kołobrzeżanie płacili za litr paliwa od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy drożej niż mieszkańcy innych miast! Od lat wpływa to negatywnie na sytuację finansową mieszkańców, którzy dzisiaj, z powodu epidemii koronawirusa odczuwają to jeszcze dotkliwiej, a miasto postrzegane jest wśród turystów jako drogie. Liczę na szybką odpowiedź i realną pomoc w tym temacie. – informuje prezydent. 

Ceny paliw na stacjach w Koszalinie, Białogardzie czy Szczecinku są znacznie niższe niż na kołobrzeskich stacjach paliw. Różnica na litrze paliwa dobija do 80-90 gr. 

Powiązane wpisy

Ruszyła miejska wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami [wideo]

Redakcja

Samorząd Województwa wspiera zachodniopomorskie maluchy i ich rodziców

Redakcja

Bezpłatne badania słuchu i osteoporozy

Redakcja

Zostaw komentarz