16.1 C
Kołobrzeg
6 sierpnia 2020
Także.pl

Potrzebujesz porady prawnej? Sprawdź, gdzie możesz liczyć na darmową pomoc

Na terenie Powiatu Kołobrzeskiego prowadzone są punkty z darmową pomocą prawną. Sprawdź, gdzie możesz uzyskać pomoc.

W 2019 r. w Powiecie Kołobrzeskim funkcjonują 3 punkty:
1. Kołobrzeg – Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej przy ul. Artura Grottgera 11 (wejścieod ul. J. Kasprowicza przez dziedziniec szkoły). Od 2019 r. punkt ten jest obsługiwany przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego – Centrum Poradnictwa “PRAWNIKON” z siedzibą w Rzeszowie.
2. Gościno – Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego, Urząd Miejski w Gościnie,ul. IV Dywizji Wojska Polskiego 58, 78-120 Gościno. Od 2019 r. punkt ten jestobsługiwany przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego- Centrum Poradnictwa “PRAWNIKON” z siedzibą w Rzeszowie.
3. Kołobrzeg – Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu przy ul. Okopowej 15. Od 2019 r. punkt ten jest obsługiwany przez adwokatów i radców prawnych wskazanych przez Okręgową Radę Adwokacką w Koszalinie i Okręgową Izbę Radców Prawnych w Koszalinie.

Porady prawne możemy uzyskać również w Gminie Kołobrzeg, które udzielane są w Urzędzie Gminy Kołobrzeg, ul. Trzebiatowska 48A, prowadzone w czwartki w godzinach 13.00 – 15.00 przez kancelarię Mazurkiewicz Cieszyński Mazuro ze Szczecina. Przyjmuję adwokat Dariusz Ciepiela w pokoju numer 21.

Wraz z początkiem 2019 r. ruszyła także nowa forma pomocy – nieodpłatne poradnictwo obywatelskie – która polegać ma w szczególności na udzielaniu porad dla osób zadłużonych oraz porad z zakresu spraw mieszkaniowych i zabezpieczenia społecznego.

Należy mieć na uwadze, że bezpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywać się będzie według kolejności zgłoszeń, po umówieniu wizyty, z zastrzeżeniem, że w pierwszej kolejności obsługiwane będą osoby zapisane. Zgłoszeń dokonuje się telefonicznie pod numerem telefonu 94 354 77 29 lub poprzez stronę internetową kolobrzeg.npp-24.pl