21.1 C
Kołobrzeg
5 sierpnia 2020
Także.pl
Image default

Port Jachtowy ma nową ścieżkę edukacyjną [wideo]

W sobotę 8 lutego prezydent Anna Mieczkowska otworzyła nową ścieżkę edukacyjną w Porcie Jachtowym.

Operacja pod nazwą „Ekspozycja historii dziejów Wyspy Solnej w Kołobrzegu” polegała na stworzeniu ścieżki edukacyjnej przedstawiającej historię Wyspy Solnej. Umieszczono osiem tablic informacyjnych, w poszczególnych lokalizacjach, które podczas otwarcia mogli oglądać przybyli goście.

Dwie tablice informują o przebiegu ścieżki historyczno-edukacyjnej na Wyspie Solnej, cztery tablice dotyczą średniowiecznych tradycji warzelniczych w Kołobrzegu i kolejne dwie tablice o tematyce poświęconej Reducie Morast. Ponadto zlokalizowano instalacje przestrzenne – trzy plenerowe gabloty z informacją na temat stanowiska archeologicznego na Wyspie Solnej, gdzie podczas prac archeologicznych w roku 2014 wśród odkrytych artefaktów odnaleziono materiał ceramiczny (ponad 11 000 fragmentów), kości zwierzęce (odpadki pokonsumpcyjne – ponad 13000 fragmentów) oraz 74 przedmioty wydzielone, z których najliczniejszą grupę stanowiły ciężarki do sieci.

Cała ekspozycja ma charakter całoroczny i znajdować się będzie na terenie otwartym w miejscu ogólnodostępnym. Witryny są ustawione w towarzystwie specjalnych tablic informacyjnych z opisami historii obszaru wokół Wyspy Solnej, co pozwoli korzystać z nich nie tylko sektorowi rybackiemu i turystom, ale również mieszkańcom, tym samym operacja pozwoli propagować dorobek kulturalny, w tym związany z kulturą rybacką.

Projektowana łączna długość ścieżki to około 620 m. Łączny koszt zadania to 289 700,00 zł. Realizacja operacji została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” kwotą 159 795,00 zł.

Artur Lijewski – Prezes Zarządu Portu Morskiego w Kołobrzegu, Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg
Wystrzał z armaty podczas otwarcia ścieżki edukacyjnej w Porcie Jachtowym

Tak strzelało Bractwo Kurkowe podczas sobotniego otwarcia ścieżki edukacyjnej w Porcie Jachtowym.

Opublikowany przez Także Niedziela, 9 lutego 2020
Tomasz Tamborski o Bractwie Kurkowym

Tomasz Tamborski o Bractwie Kurkowym, którego członkowie wystrzałem z armaty uświetnili otwarcie ścieżki edukacyjnej w Porcie Jachtowym.

Opublikowany przez Także Poniedziałek, 10 lutego 2020

Powiązane wpisy

Trasy rowerowe Pomorza Zachodniego cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Redakcja

Nie będzie wody na Nadmorskiej w Grzybowie

Redakcja

Dzisiaj rusza Red Bull Ruchome Piaski

Redakcja

Zostaw komentarz