18.9 C
Kołobrzeg
9 lipca 2020
Także.pl

Porażka z Elaną Toruń

W zaległym meczu 18. kolejki III ligi Kotwica Kołobrzeg przegrała na wyjeździe z Elaną Toruń 1:0. Tym samym znakomita passa sześciu miesięcy bez porażki została zakończona.

Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie w kontekście dalszej walki o awans. Lider rozgrywek drużyna Świtu Skolwin pokonała kolejną przeszkodę i tym samym przegrywający w tym pojedynku bardzo komplikował sobie sprawę promocji do wyższej ligi. Podopieczni trenera Karola Szwedy nie forsowali tempa w tym meczu, skupili się raczej na dobrej organizacji w grze obronnej i cierpliwie czekali na swoje szanse. Ton nadawali więc gospodarze, którzy jednak tylko sporadycznie zagrażali bramce kołobrzeżan. Mecz nie obfitował w sytuacje podbramkowe a obie ekipy bardziej starały się nie stracić, niż zdobyć gola. Szczęście uśmiechnęło się do torunian w 72. minucie meczu. W pierwszej fazie arbiter pomylił się w ocenie sytuacji i przyznał aut na wysokości pola karnego biało-niebieskich graczom Elany. Niestety po wyrzucie piłki i złym zachowaniu kołobrzeskiej defensywy futbolówkę głową do naszej bramki skierował Filip Kozłowski. W ostatnich piętnastu minutach piłkarze Kotwicy mieli jeszcze dwie dobre okazje do zmiany rezultatu jednak dzisiaj szczęście nie było po naszej stronie.
Do końca rozgrywek pozostało 11 kolejek, w których jeszcze wiele może się wydarzyć. W sobotę kolejny mecz tym razem przeciwnikiem będzie KP Starogard Gdański. Trener Szweda ma więc bardzo mało czasu na analizę błędów i optymalne przygotowanie drużyny do tego spotkania.
Elana Toruń – Kotwica Kołobrzeg 1:0
1:0 Filip Kozłowski 72’
Skład Kotwicy : 1. Marcin Michalak, 23. Wiktor Witt(58’ 7. Łukasz Kacprzycki), 19. Mateusz Słodowy, 14. Tomasz Wypij, 4. Mateusz Czapłygin, 11. Michał Danilczyk(70’ 8. Łukasz Szymański), 18. Mateusz Świechowski, 16. Krzysztof Wołkowicz(75’ 9. Łukasz Włodarczk), 22. Radosław Bukacki, 15. Patryk Szczepański(66’ 24. Andrzej Łyszyk), 27. Ołeh Majik