23.3 C
Kołobrzeg
8 sierpnia 2020
Także.pl

Ponad 500 osób na Familijnym Biegu Śniadaniowym(FOTO)

Aktywny wypoczynek i mnóstwo atrakcji mieli wszyscy uczestnicy Familijnego Biegu Śniadaniowego, zgromadzeni na kołobrzeskiej plaży 1 czerwca.

Obecnych było ponad 500 osób, w tym szkoły i przedszkola. Nie zawiedli też dorośli – zarówno nowi jak i starzy bywalcy biegu. Start poprzedziły turnieje i slalomy, które razem z zumbą rozgrzały do dalszych zabaw. Tradycją jest, że uczestnicy biegną w jednakowych koszulkach z numerem startowym „1”. W tym roku dorosłych i dzieci, amatorów i wyczynowców łączyło hasło: Biegam najlepiej jak potrafię. Formuła wydarzenia została pomyślana tak, by poprzez zabawę motywować do uprawiania sportu. Dystans do pokonania to tylko 2 km, nie było pomiaru czasu, ani kategorii wiekowych, nikt nie był dyskwalifikowany za to że szedł, lub wspomagał się kijkami. Biegnący zatrzymywali się na trasie, czekali na pozostałych, aby razem minąć metę. Po rozciąganiu wręczono poczęstunek regeneracyjny. Dzień Dziecka nad morzem nie mógł zakończyć się inaczej niż odpoczynkiem na plaży i porcją lodów.

Organizatorem wydarzenia jest fundacja Kołobrzeg SPA, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg. Imprezę wsparli kołobrzescy przedsiębiorcy: Pracownia Lodów ODLODOWO, Jantar Wody Mineralne, Organizacja Rybaków Łodziowych Producentów Rybnych, Stowarzyszenie Projekt Kołobrzeg oraz hotele współpracujące z fundacją Kołobrzeg SPA: Hotel Aquarius Spa*****, Grupa Olymp, Hotel Wellness ProVita**** i Sanatorium SAN.

 

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin