24.7 C
Kołobrzeg
7 sierpnia 2020
Także.pl

Pomoc dla poszkodowanych w pożarze

W związku z sobotnim pożarem, który miał miejsce w Radzikowie organizowana jest akcja pomocy poszkodowanej rodzinie.

Podczas pożaru zginął 60-letni mężczyzna. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Pozostałym mieszkańcom budynku nic się nie stało. Dziś na facebookowym profilu “Osiedle Radzikowo” pojawił się post, w którym czytamy:

Szanowni Mieszkańcy! Mamy pierwsze informacje o potrzebach rodziny poszkodowanej w pożarze.

Najważniejsze teraz to odbudowanie dachu i zabezpieczenie domu. (aktualizacja i sprostowanie) Miasto i Prezydent zobowiązali się do pomocy i zaczęli działać w temacie, jednak potrzebne są też materiały budowlane do kolejnego etapu pracy – deski, gładzie, cegły, blacha, a także ręce, ktoś kto zna się na budownictwie i jest w stanie oszacować, co trzeba wzmocnić, co naprawić.

Jeżeli nie mają Państwo jak pomóc, jesteśmy w kontakcie z Caritasem działającym z naszą parafią, udostępnili nam numer konta:
98 1240 6508 1111 0000 5412 1531
CARITAS
w tytule przelewu prosimy wpisywać “POMOC DLA POGORZELCÓW”.

Wszystkie zebrane pieniądze będą przekazane na odbudowę i zabezpieczenie domu. Ponownie bardzo prosimy o udostępnianie wiadomości i nawet najdrobniejsze datki – każda złotówka jest tutaj na wagę złota. To są nasi sąsiedzi, którzy zostali bez niczego – bez głowy rodziny, bez domu, bez środków do życia, nawet nie mają gdzie teraz mieszkać, a jak wiadomo – w sezonie ciężko nawet o wynajęcie czegokolwiek!

Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie, będziemy informować na bieżąco o postępach w naszych działaniach.

.”

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin