24.4 C
Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl

Politycy Platformy odpowiadają PiS-owi [wideo]

Podczas piątkowej konferencji posłowie Marek Hok i Bartosz Arłukowicz oraz członek WZP Janusz Gromek odnieśli się do konferencji polityków PiS na temat kołobrzeskiego szpitala. 

– Skoro rosną nakłady na ochronę zdrowia, skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? – pytał Marek Hok. Poseł wskazywał, że dodatkowe środki, które trafiły do kołobrzeskiej placówki nie są skierowane na podwyżki, tylko wynikają ze zwiększonej wyceny najczęściej wykonywanych świadczeń. Przypomniał, że zadłużenie szpitali w Polsce to 13,5 miliarda złotych. 

Bartosz Arłukowicz zaprasił polityków PiS na Szpitalne Oddziały Ratownicze, gdzie na pomoc trzeba czekać nawet 8-12 godzin. Wskazywał także na sytuacje, kiedy dochodziło do śmierci czekających na pomoc SOR. Zaapelował do ministra zdrowia o pracę na rzecz ochrony zdrowia, a nie zajmowanie się zaklinaniem rzeczywistości. Podkreślał niezadowolenie pracowników szpitali, którzy już strajkują – jak fizjoterapeuci –  albo zamierzają podjąć takie działania w najbliższym czasie. 

Janusz Gromek przypomniał, że podniesienie o 12-15% wydatków na służbę zdrowia pozwoliłoby przywrócić normalność. Rozwiał także wątpliwości w sprawie planowanych inwestycji w Szpitalu Regionalnym w Kołobrzegu. Całość o wartości 22 mln zł będzie realizowana. Wyłoniony został już inżynier projektu. 

Foto: FB Marek Hok

Opublikowany przez Takze.pl Piątek, 10 maja 2019

Powiązane wpisy

Hok: te wybory zdecydują, w jakiej Polsce będziemy żyć

Redakcja

Parlamentarzyści informują o zbiórce podpisów poparcia dla Trzaskowskiego [wideo]

Redakcja

Hok: testy, testy, tesy

Redakcja