12.7 C
Kołobrzeg
19 października 2019
Także.pl
Image default
Kołobrzeg

Policyjne podsumowanie Sunrise Festival

Za nami siedemnasty Sunrise Festival, który w zeszły weekend odbywał się w Podczelu. Dziś zakończyła się także policyjna akcja „SUNRISE 2019”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym w tym czasie powiat kołobrzeski.

W ramach prowadzonej akcji patrole drogówki czuwały nad bezpieczeństwem oraz dbały o zapewnienie płynności ruchu na drogach dojazdowych do Podczela. W związku z akcją „SUNRISE 2019” zatrzymano 82 osób. 80 z nich posiadało przy sobie środki odurzające, głównie była to amfetamina, marihuana, ecstasy. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 160 gramów narkotyków. W trakcie działań  policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących, 6 osób prowadzących pojazd pod wpływem działania środków odurzających. Funkcjonariusze ujawnili także 2 osoby poszukiwane, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi nałożyli 41 mandatów karnych za popełnione wykroczenia.

Zabezpieczenie tak dużej imprezy wymagało zaangażowania sporych sił. W tym roku nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas Sunrise Festival czuwało ponad 200 policjantów różnych pionów. Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierali także funkcjonariusze z innych podmiotów jak Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska czy też Służba Celno- Skarbowa.

Foto: KPP Kołobrzeg

Powiązane wpisy

Nowy ranking „Perspektywy”

admin

Roztańczone kołobrzeżanki walczą z przemocą (VIDEO)

admin

Brak paragonu – powodem mandatów skarbowych dla handlarzy

admin

Zostaw komentarz