20 C
Kołobrzeg
12 sierpnia 2020
Także.pl

Policjanci spotkali się z kolonistami

Policjanci z kołobrzeskiej komendy spotykają się z dziećmi, które wolny czas spędzają w ramach zorganizowanych półkolonii w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.

Kołobrzescy policjanci dobrze wiedzą, jak ważna jest profilaktyka oraz kształtowanie prawidłowych zachowań u dzieci. Dlatego regularnie spotykają się z najmłodszymi i rozmawiają o ich bezpieczeństwie. Działania te prowadzone są w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” objętej honorowym patronatem przez Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu oraz dzielnicowy rejonu Radzikowo odwiedzili dzieci, które wakacje spędzają na zabawach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Mundurowi tłumaczyli dzieciom między innymi zasady poruszania się na drodze, przypomnieli numery alarmowe oraz uczyli, jak skutecznie wezwać pomoc. Ponadto policjanci radzili, jak należy zachowywać się, aby uniknąć zagrożenia w domu, podróży czy na dworze.Nawiązując do pięknej pogody przestrzegali również by kąpać się wyłącznie na strzeżonych plażach, tam gdzie jest ratownik.

fot.kpp