12.2 C
Kołobrzeg
7 kwietnia 2020
Także.pl
Image default

Policjanci edukowali w ramach akcji „Bezpieczne ogrody”

„Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego” z takim przesłaniem policjanci pojawili się na terenie ogródków działkowych w Kołobrzegu. Pełniący służbę dzielnicowi przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ogrody”.

Patrolujący rejon działek przy ul. Wylotowej dzielnicowi przypominali działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W rozmowach naprowadzali na sposoby i metody działania złodziei, którzy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zabrać rzecz nienależącą do nich. Nakłaniali też do skrupulatnego zabezpieczania altanek i sprzętu ogrodowego.

Policjanci przekonywali, że wspólne działania funkcjonariuszy i działkowców przyczynią się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów. Mundurowi wskazywali też na korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności” i współodpowiedzialności.

W trakcie działań patrole skupiły się także na sprawdzeniu stanu zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek. Mundurowi sprawdzali również działki pod kątem miejsc, w których grupują się osoby spożywające alkohol oraz bezdomni.

Powiązane wpisy

Oddział Rehabilitacyjny i Kardiologiczny zamknięty. Dwójka pacjentów skierowana do szpitali zakaźnych w Koszalinie i Szczecinie

Redakcja

ZAZ-y uszyją ponad 40 tys. maseczek ochronnych. Bańkowska: zarząd województwa dokona zakupu tych maseczek [wideo]

Redakcja

Mieszkańcy organizują zbiórkę dla kołobrzeskiego szpitala. Pomóc może każdy [wideo]

Redakcja

Zostaw komentarz