16.1 C
Kołobrzeg
6 sierpnia 2020
Także.pl

Policja przeciw oszustom

Policjanci Dzielnicowi z kołobrzeskiej komendy rozpoczęli akcję informacyjną dotycząca, metod i schematu działania oszustów.

Tym razem udają się do placówek bankowych, kantorów i lombardów. Podczas spotkań rozmawiają o algorytmie postępowania w przypadku, kiedy złodzieje będą próbowali nas oszukać.
Oszuści wykorzystują podobny schemat, natomiast cały czas modyfikują metody działania. W ostatnim czasie wzrosła liczba oszustw popełnianych na „policjanta CBŚP” w placówkach bankowych i kantorach. Schemat działania sprawcy jest zazwyczaj ten sam. Przestępca najczęściej dzwoni na telefon stacjonarny do banku lub kantoru i podaje się za policjanta CBŚP. Informuje, że w niedługim czasie na placówkę będzie napad. Wydaje polecenia pracownikowi, w jaki sposób ma zabezpieczyć pieniądze, a następnie przekazać fałszywemu policjantowi, który podejdzie do drzwi.

Za każdym razem są to historie zmyślone przez oszustów, którzy próbują nas okraść. Tylko ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowoduje, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców, podmiotów gospodarczych czy punktów handlowych i nie proponują udziału w prowadzonych przez siebie działaniach. Funkcjonariusze nigdy nie odbierają pieniędzy, a także nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom.

W każdym przypadku należy zachować ostrożność w stosunku do obcych osób, a w razie jakichkolwiek wątpliwości i podejrzeń zaleca się kontakt z policją pod numerem 112 lub 997.

Zostaw komentarz