21.1 C
Kołobrzeg
5 sierpnia 2020
Także.pl

Policja o bezpieczeństwie podczas ferii

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu od kilku dni przeprowadzają w szkołach pogadanki, uczestniczą w apelach szkolnych, gdzie poruszają temat bezpiecznego wypoczynku zimą. Mundurowi przypominają nie tylko o bezpiecznych zabawach zimą, niebezpieczeństwie wchodzenia na zamarzniętą wodę ale i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Kolejne tego typu spotkanie policjanci przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. W prelekcjach uczestniczyło 12 klas, czyli w sumie ponad  240 uczniów .

Celem corocznej akcji jest popularyzowanie wiedzy związanej z bezpiecznym wypoczynkiem zimą, przekazanie dzieciom wiedzy na temat zagrożeń z nieodpowiedzialnymi zabawami w czasie wyprawy w góry, organizacji kuligów, jazdy na łyżwach i zabawach w domu.

Jeśli zima to zabawy na śniegu, dlatego tez spotkanie rozpoczęło się od informacji związanej z niebezpieczeństwem wchodzenia na zamarznięte akweny wodne i groźbą załamania się pokrywy lodowej.

Dzieci otrzymały wskazówki- jak należy zachować się w takim przypadku, jak postępować, kiedy wyciągniemy osobę z wody pod którą załamał się lód, jak wezwać pomoc. Policjanci podawali także przykłady z kraju i powiatu, które niestety zakończyły się tragicznie. Tematem spotkania było także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przypomnienie o zasadach przechodzenia przez ulicę i ważności elementów odblaskowych. Mundurowi apelowali o czynne spędzania wolnego czasu i ostrzegali przed niewłaściwym korzystaniu z internetu. Z młodszymi dziećmi poruszyli także treści związane z osobą nieznajomą.

 

Info: http://kolobrzeg.policja.gov.pl

Powiązane wpisy

Oszuści podszywają się pod policjantów. Nie daj się oszukać

Redakcja

Grupa Speed ukarała kolejnego kierowcę

Redakcja

Policjanci edukowali w ramach akcji “Bezpieczne ogrody”

Redakcja